Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Estergon
4*2
Başlık Yazar

Re: İstanbul veya yakininda kamp yapilabilecek yerler...

Sal Mar 19, 2019 10:30 am

biscana yazdı:
Estergon yazdı:
biscana yazdı:
Geçtiğimiz cumartesi günü kamp yapmasak da günübirlik olarak Kocaeli, Bahçecik Menekşe yaylası civarına gittik. 
Oldukça sakin ve civarda kamp yapılabilecek yerler mevcut. 

İyi eğlenceler üstadim...peki nereden ne kadar saatte ulastin menekşe yaylasına ... Günü birlik olsa bile izinli günde İstanbul'dan uzaklaşmak kafa dinlemek yeter insana....

Ataşehirden Cumartesi sabahı 9 civarı yola çıktık 11 civarı oradaydık.  Dönüştü de 6 civarı yaptık yine trafikle karşılaşmadan saat 8 olmadan Ataşehirdeydik. Eriyen kar suyu yolları çamura bulamıştı, normal otomobillerin geçemeyeceği derinlikte çamurlardan rahatça geçtik. sanırım biraz da bu yüzden sakindi :) 

Tesekkur ederim verdiğin bilgi için ... Kısmet olursa ilk gideceğim yer olacak...bir bakıma Suzuki 4*4 almamin sebebi buydu ...bundan önceki aracım clio4 sporttouererdi ... Kartepe yolunda yolun ortasından geri dönmek zorunda kalınca Suzuki aracını ozaman görmüştum ve bu aracı almaya ozaman karar vermiştim ve 1 sene sonra almak Kısmet oldu;)) hepimize kazasız ve belasız sürmek nasip etsin...

gonenc15
4*1

Cum Mar 29, 2019 11:04 pm

Şile’de korucuköy mükemmel bir nokta. Korucuköye gidin darlık baraj gölü kenarında çok güzel noktalar var günü birlik kamp yapmalık. Mutlaka gidip görün

Estergon
4*2
Başlık Yazar

Cum Mar 29, 2019 11:26 pm

gonenc15 yazdı:
Şile’de korucuköy mükemmel bir nokta. Korucuköye gidin darlık baraj gölü kenarında çok güzel noktalar var günü birlik kamp yapmalık. Mutlaka gidip görün

Tesekkur ederim gönenç korucukoyude listeme aldım...

Pari
4*2

Prş Nis 04, 2019 9:48 pm

Düzce de torkul gölü ve topuk yaylası var mış kamp için hiç gitmek kısmet olmadı. Ama boluda yedgöller (yol biraz uzun ve virajlı ama düzgün), abant gölü yanında, aladağlarda gölcüğün yukarısında kızık yayladı ve aladağ göletinde (yol düzgün virajlı ama orman içinde güzel ayrıca hafif arazi araçları için uygun patikalar da var) ayrıca bolu ankara arası geredeyi geçince şahinler milli parkı var kamp alanı güze ve sakin ulaşımı çok kolay.

Estergon
4*2
Başlık Yazar

Prş Nis 04, 2019 10:22 pm

Pari yazdı:
Düzce de torkul gölü ve topuk yaylası var mış kamp için hiç gitmek kısmet olmadı. Ama boluda yedgöller (yol biraz uzun ve virajlı ama düzgün), abant gölü yanında, aladağlarda gölcüğün yukarısında kızık yayladı ve aladağ göletinde (yol düzgün virajlı ama orman içinde güzel ayrıca hafif arazi araçları için uygun patikalar da var) ayrıca bolu ankara arası geredeyi geçince şahinler milli parkı var kamp alanı güze ve sakin ulaşımı çok kolay.

Teşekkürler dostum...

rhino
4*2

Cum Nis 05, 2019 11:22 am

Arkadaşlar illa ki kullananlar vardır, Wikiloc diye bir uygulama var. Trekking, off-road, kampçılık ya da benzer outdoor onlarca aktivite ile ilgilenen insanlar gittikleri güzergahı kaydediyorlar, bazıları fotoğraf da ekliyor. Ben bu şekilde fotoğraflardan da bakarak Ankara için kamp ya da günübirlik gidilecek güzel yerler görebiliyorum. Dolayısıyla İstanbul için de baktığımda böyle kaydedilmiş güzergahlar var. Ayrıca gittiğimiz yerleri kaydedip bu uygulama vasıtası ile başkaları ile de paylaşmak mümkün. Ancak başkasının güzergahını navigasyon şeklinde takip etmek için ücretli sürüme geçmek gerekiyor sanırım. Yalnız gezi forumlarından da baktığımda off-road ve kamp yapanlar eskisi kadar paylaşımcı değiller ve bu konu oldukça da haklılar. Zira gittiğim her yerde insanların düşüncesizliklerinden, kabalıklarından ve pisliklerinden bıktım. Adamlar haliyle bulduğu güzelim kamp noktasını paylaşmıyor kendince haklı olarak. Bu arada uygulamanın son sürümü 3.6.3 sanırım ve Google Play Services güncelleme hatası veriyor. 3.5.X sürümünü apk olarak yükleyince düzeldi. Konuyu da fazla dağıtmayayım, rahatsızlık olmasın, moderatörler göreve çağırılmasın :))) Herkese iyi gezmeler.

biscana
4*2

Cum Nis 05, 2019 11:34 am

katılıyorum,  Wikiloc oldukça başarılı, ben bir yıldan fazladır kullanıyorum.

Estergon
4*2
Başlık Yazar

Cum Nis 05, 2019 1:28 pm

rhino yazdı:
Arkadaşlar illa ki kullananlar vardır, Wikiloc diye bir uygulama var. Trekking, off-road, kampçılık ya da benzer outdoor onlarca aktivite ile ilgilenen insanlar gittikleri güzergahı kaydediyorlar, bazıları fotoğraf da ekliyor. Ben bu şekilde fotoğraflardan da bakarak Ankara için kamp ya da günübirlik gidilecek güzel yerler görebiliyorum. Dolayısıyla İstanbul için de baktığımda böyle kaydedilmiş güzergahlar var. Ayrıca gittiğimiz yerleri kaydedip bu uygulama vasıtası ile başkaları ile de paylaşmak mümkün. Ancak başkasının güzergahını navigasyon şeklinde takip etmek için ücretli sürüme geçmek gerekiyor sanırım. Yalnız gezi forumlarından da baktığımda off-road ve kamp yapanlar eskisi kadar paylaşımcı değiller ve bu konu oldukça da haklılar. Zira gittiğim her yerde insanların düşüncesizliklerinden, kabalıklarından ve pisliklerinden bıktım. Adamlar haliyle bulduğu güzelim kamp noktasını paylaşmıyor kendince haklı olarak. Bu arada uygulamanın son sürümü 3.6.3 sanırım ve Google Play Services güncelleme hatası veriyor. 3.5.X sürümünü apk olarak yükleyince düzeldi. Konuyu da fazla dağıtmayayım, rahatsızlık olmasın, moderatörler göreve çağırılmasın :))) Herkese iyi gezmeler.

Ben ilk kez duydum bu uygulamayı teşekkürler:)) sizlerden de giden olursa fotoğraflarınızı bekliyoruz...

aytaç
4*1

Cum Nis 05, 2019 1:44 pm

wikiloc candır.
yıllardır motor aktiviterinde kullanırım.

Estergon
4*2
Başlık Yazar

Cum Nis 05, 2019 1:46 pm

aytaç yazdı:
wikiloc candır.
yıllardır motor aktiviterinde kullanırım.

Gittiğiniz yerlerden fotoğraf bekliyoruz hocam...ufkumiz genislesin biraz:))

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On