Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

tayinci
4*1
Başlık Yazar

Tablet Ekran Yönü Değişim

Sal Tem 21, 2020 4:42 pm

Adamın başına ne gelirse meraktan derler ya.. İşte bende ayarlardan ekran yönü değişime bastım. Basmaz olaydım. Ekran yan döndü ve bir daha ayarlarmenüsüne giremedim. Basar gibi oluyor ama asla girmiyor. Delikten saniyelerce reset yaptım ama değişen yok. Menüye giremiyorum. Geri kamerası ekranı bile yan duruyor :) Bir bilen var mıdır acep?

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Re: Tablet Ekran Yönü Değişim

Sal Tem 21, 2020 11:19 pm

Geçmiş olsun. Cihazı fabrika ayarlarına döndürün diyeceğim ama bunun için de Ayarlar menüsüne girebilmeniz gerekir. Delikten reset işleminin bir faydası olmaz çünkü reset sadece takılan donan cihazın yeniden başlamasını sağlar, fabrika ayarlarına döndürmez.

Hiç denemedim ama belki bu cihazları cep telefonlarında olduğu gibi güç ve ses düğmeleriyle fabrika ayarlarına döndürmek mümkündür. Denemek için güç (pwr) ve ses+ veya ses- tuşlarından birine aynı anda basarak 5-10 saniye bekleyin (örneğin güç ve ses+ tuşuyla olmazsa güç ve ses- tuşuyla deneyin). Eğer düşündüğüm gibi olursa Android recovery menüsü gelecektir. Buradan fabrika ayarlarına dönme işlemi yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
alpingen
Moderatör

Prş Tem 23, 2020 10:10 am

çok kötü bir durum, umarım çözersiniz. 
biraz mizah yapalım :) 
acaba arabayı yan çevirseniz düzelir mi  :) 

Comebackup
4*1

Cum Tem 24, 2020 7:08 pm

Yada cihazı Bi oto teyp aksesuarcıya götürüp arkasından usb vb Bi kabloyla daha geniş Bi ekrana yansıtabilirseniz tabi dokunmatik tablet vb iş çözülebilir fabrika ayarlarından zor Bi durum kolay gelsin

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir
GZIP: On