Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

bulentdb
4*1
Başlık Yazar

direksiyon ses düğmeleri çalışmıyor

Çrş Haz 24, 2020 6:28 pm

2018 glx aracımın direksiyondaki ses ayar düğmeleri çalışmıyor. Çözümü nedir?

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Re: direksiyon ses düğmeleri çalışmıyor

Çrş Haz 24, 2020 6:45 pm

Biraz detay verebilirseniz belki bir fikir yürütülebilir. Hiç mi çalışmıyor? Yani radyo, müzikçalar, vs. farklı uygulamalarda sonuç aynı mı? Düğmelere bastığınızda ekranda sesin artıp azaldığını gösteriyor mu? Daha önce çalışıyordu herhalde. Bu sorun ortaya çıkmadan önce cihazda herhangi bir değişiklik yaptınız mı? Yeni bir uygulama yüklemek gibi...

Eğer donanımsal bir sorun yoksa en son çare olarak cihazı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Sonradan yüklenen uygulamaların silineceğini unutmayın (buna Daichi'nin yüklediği navigasyon uygulaması da dahil), o yüzden uygulamaların yedeğini almayı unutmayın.

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: direksiyon ses düğmeleri çalışmıyor

Prş Haz 25, 2020 8:38 am

bulentdb yazdı:
2018 glx aracımın direksiyondaki ses ayar düğmeleri çalışmıyor. Çözümü nedir?

Aracınızda Daiichi marka 3. nesil diye tabir edilen bir multimedya cihazı bulunmaktadır.
Bendeki 2018 GLX ve 2017 1.4S modellerinde de aynı cihazdan vardır, iki arabamda da aynı sorunu yaşadım. Bazen çalısıyor çoğu zaman çalışmıyor..
2018 GLX arabamda ki sorunu yıllık bakımda dile getirdim, servis yazılım yükledik düzeldi dedi ses etmedim, şimdilik düzelmiş gözüküyor.
2017 1.4S arabamda ise servise gitmedim Daiichi merkeze gittim Ferhatpaşa'da.. 2017 model aracımın daha önce 3 kere multimedya cihazı Daiichi'de değiştiği için oradaki arkadaşlarla ahbap olmustuk, baktılar sorunun direksiyon kutusunda olabileceğini felan söylediler sonra ben gülmeye başladım, birazda sinirlendim neyse ki yanlarında yeni 3. nesil cihaz getirmişlerdi onu taktılar ve ses ayar düğmeleri fıstık gibi çalışmaya başladı.. yaklaşık 6-7 ay geçti, tekrar sorun yaşamadım.
Yukarıda yazdıklarım servise yada Daiichi'ye gitme durumunuzda duyabileceklerinizdir, buna göre pozisyon alabilirsiniz. En temizi cihazı değiştirmek.
Harici uygulama yüklediyseniz cihazı fabrika ayarlarına döndürüp gidin, reset degil fabrika ayarlarına döndürülecek. 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On