Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Kullanıcı avatarı
magoria
Site Admin
Başlık Yazar

Lastik önerileri

Pzt Haz 01, 2020 6:44 pm

Selamlar , hayatımda ilk defa bir aracı 4 yıl kullandım , kilometrem az ama lastikleri değiştirmem lazım sanırım 4 yıl olduğu için.
İlk defa lastik alacağım ama konu hakkında hic bir fikrim yok, marka ,model, 4 mevsim / yaz ne önerirsiniz nerden nasıl alınır , nasıl takılır onu bile bilmiyorum.

Kış lastiği almadım zaten kötü hava şart larında araba kullanmam (bende kış lastiği olsada yoldaki diğer araclara güvenmiyorum )

Yer istanbul
Önerileriniz bekliyorum :)

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: Lastik önerileri

Sal Haz 02, 2020 8:42 am

Yaz lastiği olarak Goodyear EfficientGrip Performance 2 öneririm, son desen olmasına dikkat edin, premium bir lastiktir. yumuşak yanaktır. 700 - 800 TL arası lastik başına
bütçe sorun degil ise tabi ki Michelin derim. 1000 TL
F/P lastik isterseniz, sakin kullanıyorsanız Good Year yan markası ve Good Year fabrikasında üretilen Sava Intensa UHP 2 98W veya Debica Presto UHP2 98W deneyebilirsiniz. Sava ile Debica aynı hamur aynı desen ikisi de Good Year markası. Etiket değerleri çok iyi. 400 - 450 TL civarlarına bulunabiliyor.

Ben 50.000 km'de Debica lastik taktım, Michelin performansı beklemeden lastiğin ne oldugunu bilerek sürüyorum beklentimi karşılıyor. tutuşu iyi yakıt tüketimi iyi, 3 yıl götürsün yeter.

Orta segment lastik bakacaksanız eğer Falken 215/55 R17 98W XL Ziex ZE310 Ecorun kullanıp memnun olanlar var fakat yerli üretim. 500 - 550 TL civarı.
Kış lastiğinde kendini kanıtlamış marka Nokian'da yaz lastiğinde tercih ediliyor 650 - 700 TL civarı Wetproof bulunabiliyor, 1mm daha fazla derinlik sunuyor Nokian lastikler, iyi lastikler ama 700 TL'ye çıkacaksanız Good Year denemenizi tavsiye ederim.

Eğer sert lastik olsun, uzun süre kullanayım derseniz Bridgestone Turanza T005 lastik bakacaksınız, konfor düşük, ses bi nebze yüksek olur ama kaya gibi lastik olur uzun süre kullanırsınız.

İnternetten lastik alacaksanız, muakkak 2020 tarihli olmasına dikkat edin, aldıktan sonra 100 TL takma ücreti vereceksiniz. Benim tavsiyem lastik bayisinden bu fiyatı da içine alacak şekilde bulup almanız internet yerine.

biscana
4*2

Re: Lastik önerileri

Çrş Haz 03, 2020 12:37 pm

linteki test fikir edinmenize yardımcı olabilir sanırım. 
https://www.thetirelab.com/automotorsport/summer/2019/215-55-r17/

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On