Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

lordbabator
4*1
Başlık Yazar

Youtube Çözünürlük sorunu

Pzt Mar 16, 2020 3:28 am

Haliyle ekran çözünürlüğü 1024x800 olduğu için youtube uygulamasında 360p max çözünürlük veriyor. Alternatif tarayıcılardan kullanmak istemiyorum. Çözümünü bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: Youtube Çözünürlük sorunu

Pzt Mar 16, 2020 8:48 am

Merhaba, foruma hoş geldiniz.
Yaşadığınız durum ile ilgili biraz daha detay verebilirseniz yorumlayabiliriz.
Mesela bende, 2017 model Vitara var ve 3. nesil multimedya takılı.
Geçen gün Edirne'den İstabul'a dönerken telefonumun internetini paylaşıp, multimedyayı wifi ile internete bağladım.
Ardından cihazın içinde default yüklü gelen Chrome browser'dan Youtube açtım ve 2 saat boyunca çocuklar çizgi film izledi Youtube üzerinden 720p olarak.
1080p 'de oluyordu fakat hem datayı çok yemesin hemde gereksiz takılmasın diye temiz şekilde 720p'de izlendi.

Sizin durumunuzu kafamda canlandıramadım yani, aracınız makyajlı yeni model mi? Yeni multimedya mı var aracınızda?

lordbabator
4*1
Başlık Yazar

Pzt Mar 16, 2020 3:47 pm

Benim aracım 2016 chrome dan bağlandığım zaman 1080p mevcut ama youtube uygulamasında yok malesef uygulama stabil çalıştığı için onda 1080p seçeneği nasıl elde ederim demiştim

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Pzt Mar 16, 2020 5:50 pm

Youtube uygulamasını kullanabilmek için bildiğim kadarıyla Google Play Services (yani Google hesabı) gerekiyor. Dolayısıyla Play Store'ın aktive edilmesi gerekir. 2019 öncesi Vitara'larda bulunan multimedya cihazın (2. nesil veya 3. nesil) sadece 1GB RAM'i var ve işlemci kapasitesi de pek yüksel değil. Bu şekilde Youtube kullanımı (özellikle uzun süreli) cihazın aşırı ısınmasına ve uzun vadede bozulmasına yol açabilir. O yüzden tarayıcıdan Youtube izlemek daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca multimedya cihazın ekran çözünürlüğü bildiğim kadarıyla 1024x600 piksel. Dolayısıyla 480p üzerinde video oynatmak pek de fark yaratmayacaktır. Aksine daha çok data tüketeceksiniz ve cihazınız daha fazla ısınacaktır.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On