Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Epoolture
4*1

Re: Multimedya Cihazında Önerdiğim Uygulamalar

Prş Haz 24, 2021 1:05 pm

Merhaba @mksahin hocam
Multimedia mp3 olayı hala sıkıntı bende. Foto ekliyecem yardımcı olursanız sevinirim. Radyo bluetooth çalıyor ama mp3 video oynatıyor ama ses gelmiyor.
https://ibb.co/q1ZsF2w

Resim

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2
Başlık Yazar

Cum Haz 25, 2021 3:32 am

Epoolture yazdı:
Merhaba @mksahin hocam
Multimedia mp3 olayı hala sıkıntı bende. Foto ekliyecem yardımcı olursanız sevinirim. Radyo bluetooth çalıyor ama mp3 video oynatıyor ama ses gelmiyor.

Resim

"MP3 video" derken "MP3 müzik" dosyası demek istediniz herhalde? Yoksa "MP4 video" oynatırken mi ses gelmiyor? Bu arada resimde "Mute" (Sessiz) tuşuna basılmış görünüyor. Eğer öyleyse ses gelmemesi normal ama herhalde ondan bahsetmiyorsunuz. Daha önceki mesajlarınızda Spotify veya tarayıcıdan Youtube izlerken ses sorunu yaşadığınızdan bahsetmişsiniz. Şimdi normal MP3 oynatmada da (AIMP, vs. bir müzikçalar ile) sorun yaşıyorsanız değişik bir durum. Daha önce tavsiye ettiğim gibi USB'den MP3 oynatmayı (cihazın kendi "Müzik" uygulaması ile) deneyin. Yine sorun varsa fabrika ayarlarına dönün. O da sorunu çözmüyorsa benim aklıma başka bir şey gelmiyor doğrusu.

Epoolture
4*1

Cum Haz 25, 2021 10:33 am

mksahin yazdı:
Epoolture yazdı:
Merhaba @mksahin hocam

Resim

"MP3 video" derken "MP3 müzik" dosyası demek istediniz herhalde? Yoksa "MP4 video" oynatırken mi ses gelmiyor? Bu arada resimde "Mute" (Sessiz) tuşuna basılmış görünüyor. Eğer öyleyse ses gelmemesi normal ama herhalde ondan bahsetmiyorsunuz. Daha önceki mesajlarınızda Spotify veya tarayıcıdan Youtube izlerken ses sorunu yaşadığınızdan bahsetmişsiniz. Şimdi normal MP3 oynatmada da (AIMP, vs. bir müzikçalar ile) sorun yaşıyorsanız değişik bir durum. Daha önce tavsiye ettiğim gibi USB'den MP3 oynatmayı (cihazın kendi "Müzik" uygulaması ile) deneyin. Yine sorun varsa fabrika ayarlarına dönün. O da sorunu çözmüyorsa benim aklıma başka bir şey gelmiyor doğrusu.

Valla hocam sessizde değil cihaz. Mp3 çalara geçince ses açmada bu simge çıkıyor. Kesin ayarlarında birşeyler yaptım.

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Pzr Haz 27, 2021 8:31 pm

Epoolture yazdı:

Valla hocam sessizde değil cihaz. Mp3 çalara geçince ses açmada bu simge çıkıyor. Kesin ayarlarında birşeyler yaptım.

Bu işlerden mksahin hocam kadar anlamam ama bir kez başıma gelmişti ve ben de pek ses duyamıyorum. Şöyle ki, eğer Bluetooth açık ve telefona bağlandı ise kendi çalarından ses gelmiyordu. Sizde de eğer müziği açtığınızda Bluetooth açık ve önceden telefona bağlandı ise önce bağlantıyı kapatın bir de öyle deneyin derim. Olmaz ise, sorun mksahin hocamın dediği gibi farklı bir şey olabilir.

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Sal Tem 06, 2021 1:35 pm

Vittara yazdı:
Sayın mksahin, burada herkese küçük bir tüyo vermek istiyorum. Kullanmak istediğimiz apk eğer sd karta veri yazmak istiyor ise apk yı gelişmiş seçenekler altından kurmak gerekiyor. Yani sistem apk yükleyici ile kurmak gerekiyor. Örneğin ben sd karta navi yazılımı koydum, apk yı kurdum, navi yazılımı sd karta bir şey kaydedemiyor, çünkü ben navi yazılımını normal dosya yöneticisi ile kurdum. Aynı kurulumu sistem üstünden yaparsam sd karta sorunsuz yazıyor. Android'in bu sürümünde sd karta yazma izinleri ile ilgili saçma kısıtlamalar var, sanırım kurulumu sistem yapinca izinleri düzeltiyor. Bunu çözmem biraz zamanımı almıştı.

Sayın Vittara, ben de daha önceki aracımda win altında çalışan Igo yazılımını kullanıyordum. Sürüm farklılığından mıdır bilemiyorum çok daha kullanışlı ve müdahale edilebilir idi. Vitaradaki sürüme ise farklı ses dosyaları eklemek istediğimde ona bile izin vermedi. Bu yüzden kendim farklı bir Igo sürümü kurmaya çalıştım fakat sanırım sizin bahsettiğiniz husustan dolayı çalışmamıştı. Bunu nasıl yaptığınızı detaylı olarak açıklayabilirseniz sevinirim.

Vittara
4*1

Sal Tem 06, 2021 4:09 pm

Sayın Atakan, farklı şekilde de kursanız çalışması lazım ama ayarları kaydetmiyor olması gerekir. Yani en başta hiç açılmıyor veya çakılıyor ise farklı bir sürüm denemelisiniz. Ya da aygo'nun sys.txt dosyasına müdahale etmeniz gerekebilir. Sizdeki durum tam olarak nedir? Açılışta çakılması mı yoksa ayarları kaydetmemesi mi? Bir de p rimo mu yoksa n extgen mi?

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Çrş Tem 07, 2021 10:19 pm

Yanlış hatırlamıyorsam nextgen'di sanırım. Kurulum oluyor, ama ilk çalıştırmada açılmıyordu diye hatırlıyorum. Dediğiniz gibi başka sürüm denemek gerekebilir.
Bir de birkaç farklı sürüm aygo var elimde, bazılarında birden fazla apk (exe gibi) dosyası çıkıyor. Açıklamalarda kayıt eder, etmez diye not düşülmüş gibi hatırlıyorum. Bir tanesiyle denemiş, olmayınca da uğraşmamıştım.

Vittara
4*1

Prş Tem 08, 2021 6:59 am

Atakan yazdı:
Yanlış hatırlamıyorsam nextgen'di sanırım. Kurulum oluyor, ama ilk çalıştırmada açılmıyordu diye hatırlıyorum. Dediğiniz gibi başka sürüm denemek gerekebilir.
Bir de birkaç farklı sürüm aygo var elimde, bazılarında birden fazla apk (exe gibi) dosyası çıkıyor. Açıklamalarda kayıt eder, etmez diye not düşülmüş gibi hatırlıyorum. Bir tanesiyle denemiş, olmayınca da uğraşmamıştım.

Next gen bizim cihazların çözünürlüğü ile daha uyumlu, sadece dpi ayarı değiştirerek kolayca ayarlama yapmak mümkün, pri moyu çalıştırmak biraz daha zor, uygun çözünürlük olmaz ise direkt atabiliyor. Acil değil ise müsait olduğum bir zaman size çalıştığını bildiğim sys.txt dosyalari atayım, denersiniz. Lisans veya temel harita dosyasında sıkıntı olunca da atıyor bu arada bilginiz olsun. Atarken ekranda bir hata mesajı veriyor ise daha spesifik bilgi sahibi olabiliriz.

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Prş Tem 08, 2021 7:43 pm

Vittara yazdı:
Atakan yazdı:

Next gen bizim cihazların çözünürlüğü ile daha uyumlu, sadece dpi ayarı değiştirerek kolayca ayarlama yapmak mümkün, pri moyu çalıştırmak biraz daha zor, uygun çözünürlük olmaz ise direkt atabiliyor. Acil değil ise müsait olduğum bir zaman size çalıştığını bildiğim sys.txt dosyalari atayım, denersiniz. Lisans veya temel harita dosyasında sıkıntı olunca da atıyor bu arada bilginiz olsun. Atarken ekranda bir hata mesajı veriyor ise daha spesifik bilgi sahibi olabiliriz.

Teşekkür ederim, acil değil. Uygun bir zamanınızda atabilirseniz sevinirim.

40abb309
4*1

Pzt Tem 26, 2021 10:55 am

Çok teşekkür ederim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On