Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Neos
4*1
Başlık Yazar

Kapı Gergileri

Pzt Eki 28, 2019 8:37 am

Merhaba arkadaşlar. Ikinci el Vitara 1.4S aldım bir ayı geçti. Her şeyinden memnunum aracın ama iki problemim var ve nasil çözeceğim hususunda yardim istiyorum sizlerden.
Birincisi kapı gergilerinde problem var galiba çünkü ya açik kalıyor ya da kendisi kapanıyor. Diger araclarda oldugu gibi kademe şeklinde sabit durmuyor. Aracin garantisi bitmis durumda. Nasil cozebilirim?
Ikincisi de sofor tarafındaki cam kapanirken one dusuyor. Yani elimizle geriye yaslayip kapamak gerekiyor yoksa dibinde bosluk kaliyor. Ne kadara ve nasil yapabilirim?
Cevaplarinizi bekliyorum.

Mephwill
4*2

Re: Kapı Gergileri

Pzt Eki 28, 2019 10:01 am

Merhaba, geçen hafta tamamen aynı durumdan servise götürdüm arabayı. Kapı gergileri değişti ve sürücü camı kaldırma ekipmanı komple bozuk olduğu için sökülüp yenisi takıldı. Garantiden değiştirildi. Servise götürdüğünüzde ücret talep edilmeden değiştirileceğini düşünüyorum çünkü kullanıcı hatası değil bu parçalardaki sıkıntı.

Neos
4*1
Başlık Yazar

Pzt Eki 28, 2019 10:38 am

Mephwill yazdı:
Merhaba, geçen hafta tamamen aynı durumdan servise götürdüm arabayı. Kapı gergileri değişti ve sürücü camı kaldırma ekipmanı komple bozuk olduğu için sökülüp yenisi takıldı. Garantiden değiştirildi. Servise götürdüğünüzde ücret talep edilmeden değiştirileceğini düşünüyorum çünkü kullanıcı hatası değil bu parçalardaki sıkıntı.

Merhaba tesekkur ederim cevabınız için. Ancak garantisi ypk arabanın...Acaba kac para tutar diye merak ettim. Disaridan yapma şansımız olabilir mi diye. :)

Estergon
4*2

Pzt Eki 28, 2019 3:28 pm

Neos yazdı:
Mephwill yazdı:

Merhaba tesekkur ederim cevabınız için. Ancak garantisi ypk arabanın...Acaba kac para tutar diye merak ettim. Disaridan yapma şansımız olabilir mi diye. :)

Gidip konusmakta fayda var iyi niyet göstergesi olarak garantiden karsilayabilirler...bence bunu kovalayin ilk once

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Cum Eyl 24, 2021 10:50 am

Gergileri piyasadan bulabilir miyiz beyler?

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Cum Eyl 24, 2021 9:33 pm

kvadankpakal yazdı:
Gergileri piyasadan bulabilir miyiz beyler?

Bunu ben de merak ediyorum.

Vittara
4*1

Cmt Eyl 25, 2021 1:23 am

Gergi olayını ben de farkettim, herhalde bu araçta böyle oluyor diye düşünmüş idim. Arada durmuyor, ben çok takılmadım. Hafif bir ses geliyordu, serviste gri bir gress ile yağladılar sesi kesildi. Ses çıkarmadığı sürece dokunmayı düşünmüyorum.

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Cmt Eyl 25, 2021 10:52 am

Vittara yazdı:
Gergi olayını ben de farkettim, herhalde bu araçta böyle oluyor diye düşünmüş idim. Arada durmuyor, ben çok takılmadım. Hafif bir ses geliyordu, serviste gri bir gress ile yağladılar sesi kesildi. Ses çıkarmadığı sürece dokunmayı düşünmüyorum.

gresleyince ses kesiliyorda bir süre sonra kapı tutmamaya başlıyor hele eğimli bir yolda durunca kapı insanın üstüne kapanmaya başlıyor.
ben garantiden değiştirmiştim 1.5 sene geçti bunlarda yapmaya başladı diye piyasadan bulmanın derdine düştüm.

Vittara
4*1

Cmt Eyl 25, 2021 11:34 am

Fransız eski aracımda gergiler 8 sene dayandı, tamir edilir iken ara kademede durmasını sağlayan yapıyı gördüm, derlin/polyamid/teflon vari bir delikli silindir ara kademelerde durmayı sağlıyordu, zamanla o parça aşındığı için arada durmayıp atlıyor ve ses yapıyordu. Gergide o parçayı tutan milin kafasını jet taşı ile alıp yeni plastik parça takıp punta kaynak yaptılar. Yalnız gergiyi söküp takmak çok zahmetli idi. 1.5 senede bozulduğuna göre malzeme pek kaliteli değil galiba.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*2

Prş Eyl 30, 2021 10:47 pm

genel olarak kapı gergilerimiz kalitesiz. ben garantiden tümünü değiştirttim ama arka kapılarda bir nebze fark etse de ön kapılarda hiç bir fark olmadı. Yani bizdeki durum yılla alakalı değil, ürün sıfırken bile orta kademede tutmuyor kapıyı.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On