Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Re: Bluetooth bağlantısı

Çrş Şub 19, 2020 4:45 pm

ahm77 yazdı:
mksahin yazdı:
Hazır Bluetooth üzerinden telefon rehberine erişim konusu açılmışken, ben de şunu belirteyim. Bu özellik pek de kullanışlı değil doğrusu. Çünkü multimedya cihazın rehber uygulamasında isimle arama yapılamıyor. Dolayısıyla az sayıda kayıt içeren bir rehberiniz yoksa (ki artık herkesin rehberinde yüzlerce kayıt var), çağrı başlatmayı telefondan yapmak daha pratik oluyor. Tabi benim 2. nesil cihaz için durum böyle. 3. nesil cihazda rehberde isimle arama yapılabiliyor mu?

gelen aramaların ismini gösterse yeter ya :) gerçi daha rehberi bir türlü ekrana yansıtamadık ama...

Doğru diyorsunuz, en azından gelen aramalarda isim görünmesi açısından faydalı. Sizin sorununuz da çözülür umarım.

Farklı telefonlarla denediniz mi? Eğer başka telefonlarla da rehberi aktaramıyorsanız, sorun büyük olasılıkla multimedya cihazdadır. Yok zaten bazı telefonlarla oluyorsa sorun sizin telefondadır (ayarlar, uyum, vs. anlamında).

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Çrş Şub 19, 2020 6:45 pm

Benim cihaz da 2.nesil, çağrı geldiğinde çoğunlukla arayanın ismi çıkıyor. Çoğunlukla diyorum, çünkü bazen de çıkmadığı oluyor. Arama işi de telefondan daha kolay oluyor.

gladius
4*1

Cmt Mar 27, 2021 6:52 pm

Merhaba arkadaşlar, geçen hafta 2020 vitara glx 4x4 aracımı teslim aldım. Ancak telefonu bluetooth ile bağladığımda telefon görüşmesi esnasında, karşı tarafın sesi gelirken benim sesim karşı tarafa gitmiyor. Bu problemin çözümü var mıdır? Telefon da android işletim sistemine sahip. 

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Pzr Mar 28, 2021 12:45 am

gladius yazdı:
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta 2020 vitara glx 4x4 aracımı teslim aldım. Ancak telefonu bluetooth ile bağladığımda telefon görüşmesi esnasında, karşı tarafın sesi gelirken benim sesim karşı tarafa gitmiyor. Bu problemin çözümü var mıdır? Telefon da android işletim sistemine sahip. 

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Eğer karşı tarafa sesiniz hiç gitmiyorsa muhtemelen multimedya cihazın üzerindeki mikrofonda bir sorun vardır. Ama sesiniz kötü gidiyorsa genel olarak bu cihazların bluetooth üzerinden telefon görüşme kalitesi pek iyi değil zaten. Tabi benim bu dediğim 2015-2018 modellerde kullanılan "ikinci" ve "üçüncü" nesil dediğimiz Daichi marka cihazlar için. 2019 ve sonrasında kullanılan cihaz farklı marka sanırım. O yüzden bu model araç sahipleri daha iyi yorum yapacaktır.

Ancak bendeki ikinci nesil cihazda bluetooth üzerinden telefon görüşmesi önceki telefonumda (Android 9) idare ederken şu anki telefonumda (Android 11) kullanılamayacak kadar kötü. Yani telefondan telefona da bluetooth görüşme kalitesi değişebiliyor. O yüzden farklı telefonlarla da deneyin durumdan emin olmak için.

gladius
4*1

Pzr Mar 28, 2021 11:08 am

mksahin yazdı:
gladius yazdı:

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Eğer karşı tarafa sesiniz hiç gitmiyorsa muhtemelen multimedya cihazın üzerindeki mikrofonda bir sorun vardır. Ama sesiniz kötü gidiyorsa genel olarak bu cihazların bluetooth üzerinden telefon görüşme kalitesi pek iyi değil zaten. Tabi benim bu dediğim 2015-2018 modellerde kullanılan "ikinci" ve "üçüncü" nesil dediğimiz Daichi marka cihazlar için. 2019 ve sonrasında kullanılan cihaz farklı marka sanırım. O yüzden bu model araç sahipleri daha iyi yorum yapacaktır.

Ancak bendeki ikinci nesil cihazda bluetooth üzerinden telefon görüşmesi önceki telefonumda (Android 9) idare ederken şu anki telefonumda (Android 11) kullanılamayacak kadar kötü. Yani telefondan telefona da bluetooth görüşme kalitesi değişebiliyor. O yüzden farklı telefonlarla da deneyin durumdan emin olmak için.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aracın üzerinde Navitech ax-1061 K modeli var. Sanırım cihazın mikrofonu bozuk. Diğer cihazlarla da aynı problemi yaşadım. Cihazı telefonu kullanarak internete bağladım. Google sesli yazma ile mikrofonu test ettim. Mikrofon çalışmıyor. Aracı Herter Ankara'dan teslim aldım. Afyonkarahisar'da çalışıyorum. Cihazın sorun çıkarma potansiyelini görünce servise gitmek için sanırım biraz bekleyeceğim. Makyajlı kasayı kullanan arkadaşlar da eminim bu sorunu yaşıyorlardır. Birbirimize yardımcı olursak bu tip sorunların üstesinden daha çabuk geliriz diye ümit ediyorum. 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 2 misafir
GZIP: On