Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2
Başlık Yazar

Tv Dizilerinde Vitara

Cmt Şub 13, 2021 12:16 am

Son Yaz dizisinde makyajlı Vitara Glx

Resim

Resim

rhino
4*2

Re: Tv Dizilerinde Vitara

Pzt Şub 15, 2021 3:00 pm

Dizilerde Mercedes 'lerin falan logolarını kapatıyorlar bir şey farketmiyor. Ama bizim Vitara 'yı tanımayıp bu araba neymiş diyen çok olmuştur. :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Sal Şub 16, 2021 7:20 am

Yakışıklı araba, daha çok görmeliyiz.

Vittara
4*1

Sal Şub 16, 2021 10:48 pm

Bu araçlar ülkemizde niye tutulmuyor anlamıyorum. Özellikle Mazda ve Subaru Amerika'da çok tutulan araçlar. Hadi onlarda motor hacmi konusu var ama Vitara da o durumda yok. Tork isteyene 1.4T var, klasik takılana 1.6 atmosferik var. Suzuki yıllardır SUV üretiyor, ama marketi patlatan Avrupalılar oldu.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Çrş Şub 17, 2021 1:53 am

Türkiye'de ben şunu farkettim. Araba konusunda insanımız çok muhafazakar. Daha arabayı yeni alırken ikinci el değerini düşünüp alıyor çoğu insan. O yüzden belli markaların dışına pek çıkmıyorlar. Hatta renk konusunda bile aslında istemediği halde sırf kolay satılır diye beyaz tercih ediyor çoğunluk :) Herhalde olay temelde ekonomik, satarken kaybım en az olsun diye düşünülüyor. Tabi bir de "boyasız, değişensiz" takıntısı var hiç anlayamadığım.

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2
Başlık Yazar

Çrş Şub 17, 2021 12:23 pm

mksahin yazdı:
Türkiye'de ben şunu farkettim. Araba konusunda insanımız çok muhafazakar. Daha arabayı yeni alırken ikinci el değerini düşünüp alıyor çoğu insan.
...

Dediklerinize katılıyorum. Bundan önceki aracım 2000 yılında aldığım 97 model 140hp laguna idi. Alırken birçok tanıdığım 2. eli olmaz diyerek vazgeçirmeye çalıştı. Ama ben onu alarak 17 yıl kullandım. 2017 Aralık'ta da artık değiştirelim dedik ve Renault ve Peugeot'u dolaştık (megane ve 308). Megane alsaydık manuel, 308 alsaydık otomatik olurdu. Daha sonra bir arkadaşım Vitarayı önerdi. Daha önce Suzukiyi motosiklet markası olarak düşünürdüm. Teste gittik, beğendik ve çocuklar kırmızı olsun dediler ve kırmızı aldık. Aslında ben temiz görünüm açısından beyaz tercih ediyordum. Daha önce füme doğan, beyaz brodway ve lacivert (menekşe moru) laguna kullanmıştım. Vitara benim aldığım ilk sıfır araç oldu.
Şu anda da gayet memnun bir şekilde kullanıyorum.
Belki Vitara sahibi olduğumuzdan mıdır nedir, araçlarımız bana oldukça yakışıklı görünüyor.

Vittara
4*1

Çrş Şub 17, 2021 11:17 pm

Sayın Atakan, kuzguna yavrusu şahin görünürmüş :) Şaka bir yana bence de araç çok yakışıklı. Sayın mksahin in dediklerine tamamen katılıyorum. Mesela ben renk konusunda muhafazakarım. Derdim satılmaması değil, çizilince rötuş işinin zor olması. Açıkçası ben Vitara'nin fiyat/fayda oranını başarılı buluyorum. Hem isteyene 4*4 sunabiliyorlar, lakin 4*2 olanları bile yerden oldukça yüksek. Asfalt SUVu gibi durmuyor. Hep söylediğim bir şey vardır: aracın boyanmış veya değişmiş parçası sizi yolda bırakmaz, ancak yıpranmış motor/şanzıman/tesisat vb sizi yolda koyabilir.

dozuysal
4*3

Prş Şub 18, 2021 8:18 pm

en son b-suv diye sandero stepway i de sundular ya ben orada koptum. Türk insanı otomobil seçmeyi bilmiyor. bu çok açık.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On