Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Re: Analog Saat

Pzr Tem 12, 2020 12:47 am

Comebackup yazdı:
biscana yazdı:
Allgrip yazdı:
Bendeki saat (bilgi ekranındaki) ortalama 6 ayda bir 2-3 dakika geri kalıyor, sizde de oluyor mu?

Ayda 15-20 saniye bir saat için normalden biraz fazla sayılabiliecek ancak hala makul bir sapmadır. Benimki de 3-4 ayda iki dakika geri kalmıştı 

Selamlar Saat nasıl ayarlanıyor uğraşıyorum yok bulamadım yazarsanız sevinirim ii geceler

Analog saat, göstergedeki dijital saate bağlı. Dolayısıyla saat ayarı da gösterge üzerinden oluyor (yani yol bilgisayarından). Multimedya cihazındaki saat ayarı ise bunlardan bağımsız, standart Android saati. Zaten multimedya cihazını arada bir internete bağlıyorsanız bu saat otomatik olarak ayarlanıyor.

Multimedya cihazındaki saat internet üzerinden ayarlandığı için daha doğru olduğunu varsayıyorum. Göstergedeki dijital saat (dolayısıyla buna bağlı olarak analog saat) bende de bir kaç ayda bir 1-2 dakika geri kalıyor.

Comebackup
4*1

Pzr Tem 12, 2020 11:07 pm

mksahin yazdı:
Comebackup yazdı:
biscana yazdı:
Ayda 15-20 saniye bir saat için normalden biraz fazla sayılabiliecek ancak hala makul bir sapmadır. Benimki de 3-4 ayda iki dakika geri kalmıştı 

Selamlar Saat nasıl ayarlanıyor uğraşıyorum yok bulamadım yazarsanız sevinirim ii geceler

Analog saat, göstergedeki dijital saate bağlı. Dolayısıyla saat ayarı da gösterge üzerinden oluyor (yani yol bilgisayarından). Multimedya cihazındaki saat ayarı ise bunlardan bağımsız, standart Android saati. Zaten multimedya cihazını arada bir internete bağlıyorsanız bu saat otomatik olarak ayarlanıyor.

Multimedya cihazındaki saat internet üzerinden ayarlandığı için daha doğru olduğunu varsayıyorum. Göstergedeki dijital saat (dolayısıyla buna bağlı olarak analog saat) bende de bir kaç ayda bir 1-2 dakika geri kalıyor.

Tesekkur ederım cvp içinTamamdır boş ekrandan ayarlanıyor anladım cok tskler ama neden bozuluyor tuhaf gercekten akü devamlı besliyor sonuçta

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Pzt Tem 13, 2020 2:41 pm

Comebackup yazdı:
Tesekkur ederım cvp içinTamamdır boş ekrandan ayarlanıyor anladım cok tskler ama neden bozuluyor tuhaf gercekten akü devamlı besliyor sonuçta

Saatin ileri ya da geri kalması sanıyorum, saatte kullanılan devre elemanlarının özellikle salınım yapan kristalin kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Aliexpresten aldığım alarmlı bir masaüstü dijital saat var. O da Vitaranın saatinin geri kaldığı kadar ileri gidiyor.
Tabi buna elektronikten anlayanlar daha doğru cevap verebilirler, ama benim düşüncem bu yönde.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Pzt Tem 13, 2020 4:41 pm

Atakan yazdı:
Comebackup yazdı:

Saatin ileri ya da geri kalması sanıyorum, saatte kullanılan devre elemanlarının özellikle salınım yapan kristalin kalitesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Aliexpresten aldığım alarmlı bir masaüstü dijital saat var. O da Vitaranın saatinin geri kaldığı kadar ileri gidiyor.
Tabi buna elektronikten anlayanlar daha doğru cevap verebilirler, ama benim düşüncem bu yönde.

Aynı şekilde düşünüyorum. Offline olarak (internet üzerinden atomik saat bildiren hassas zaman sunucularına bağlı olmadan) zamanı doğru ölçmek için belli standartlarda kristal ve devre tasarımı gerekir. Belli ki o kadar maliyete girmek istememişler bu saat için. Zaten şimdi herkesin cep telefonu zaman sunucularından hassas saati aldığı için pek aldıran yok bu işlere ama eskiden hassasiyeti yüksek kaliteli saatler her zaman pahalıydı zaten.

Mephwill
4*2

Pzt Tem 13, 2020 6:47 pm

https://youtu.be/CVnfu7ekfgM

Acaba bu tarz bir uygulama yapan veya yaptıran var mı? Bence çok güzel ve fonksiyonel.

rhino
4*2

Pzt Tem 13, 2020 11:25 pm

Mephwill yazdı:

Acaba bu tarz bir uygulama yapan veya yaptıran var mı? Bence çok güzel ve fonksiyonel.

Saatin vantuzla çekince gelmesine çok şaşırdım. bende tam saatin arkasında bazen çukura girince tak tak bir ses geliyor. muhtemelen saatin bağlantı pimiymiş demek. bir el atayım :D

Kullanıcı avatarı
Atakan
4*2

Çrş Tem 15, 2020 8:34 pm

Mephwill yazdı:

Geçen yıl Youtube daki bu elemanlara temini konusunda yazmıştım, ama gönderim yapmadıklarını yazmışlardı. Siz yazdıktan sonra tekrar bir araştırdım. DHGate sitesinde 2 opsiyonel paket olarak sanırım satışı var.

https://tr.dhgate.com/product/high-quality-auto-gps-clock-tmps-tire-pressure/439539191.html?skuid=537346812377075712 

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On