Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

dozuysal
4*2

Re: Yeni Vitara alsam mı/almasam mı ve aldıktan sonrası

Sal Ağu 27, 2019 3:14 pm

Değecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Piyasaya da hiç güvenmiyorum. boş bıraktım gitti. neden olmasın ki gayet de güzel oluyor isteyince. 

cihanistan
4*1

Sal Ağu 27, 2019 7:17 pm

Bugün itibariyle kaporamı gönderdim, şehir dışında olduğum için haftaya pazartesi plaka işlemleri yapılacak bakalım. Ekstra olarak ön cam filmi, kaput filmi, kol dayama ve kapı ve sis farı çevresindeki plastik koruma yapılacak. Heyecanlı bekleyiş başladı :-) içiniz de yazılım yaptıran oldu mu? Yüzde 20 performans ve yüzde 15 civarı yakıt tasarrufu sağlıyor genel olarak. Biraz kullanıp duruma göre niyetim var.

rhino
4*2

Çrş Ağu 28, 2019 10:14 am

Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasız belasız kullanın. Yazılım olayı garantiyi etkiliyor olabilir mi acaba?  Zaten 1.4 aldığınız için performansı size yetecektir diye düşünüyorum. Sport modda zaten tatmin edici bir performans artışı geliyor. Bir de yazılımla performansı artırıp da aynı anda yakıttan ekonomi yapmak bana pek inandırıcı gelmiyor. Zaten yazılım atan bir firma kendi sitesinde yazmış yüksek devirde kullanırsanız yakıtta artış olur diye. Performans beklentisi olanın da devirli kullanması çok muhtemel zaten :) 

cihanistan
4*1

Çrş Ağu 28, 2019 1:02 pm

Teşekkür ederim. Yazılım konusunu ben de biraz araştırmıştım daha önce. Yüksek devir de yakıt artışı oluyor ama rutin ve sakin kullanımlar da önceye nazaran yakıt düşüyor çünkü araç aynı kasayı gücü arttığı için daha rahat hareket ettirebiliyor. Çok fazla teknik bilgim yok ama bana mantıklı geliyor.

rhino
4*2

Çrş Ağu 28, 2019 1:59 pm

Siz bilirsiniz. Kullanırsanız biz de bilgilenmiş oluruz. Teslim aldığınızda ilk izlenimleri bekleriz. Tekrar hayırlı olsun. 

aytaç
4*1

Çrş Ağu 28, 2019 11:06 pm

yazılım olayı aracı garanti dışı bırakacaktır.
tavsiye etmem.
güç eşittir enerji.
formül basit.
tabi ki tercih sizin.
şahsen benim performans gibi bi beklentim yok.tamamen tasarruf odaklı sürüyorum :).
ortağım nissan x trail aldı.otobanda basıyorum gitmiyor,çok sallıyor diyor.şu an ilana koydu satıyor.
ben çook memnunum.
inşallah sizde memnun kalırsınız.

aytaç
4*1

Pzt Eki 14, 2019 9:29 pm

evettttttttttt
yeni vitara aldım çok isteyerek aldım
çok sevdim 
ona : saç jant,AT lastik,port bagaj,hoparlör hatta hanım ve benim memleketimin özel plaka bile aldım.
16000km yaptım.
yakıt 6 lt yi geçmedi.ist trafiğine rağmen.
sonra işyerimi devraldım.
ya evi ya vitara yı satacaktım.
vitara yı sattım.
herşeyi duruyor.
nasip olursa tekrar alırız.
ahmet kaya nın şarkısı geldi aklıma ; hoşçakal iki gözüm.............................hoşçakal.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Çrş Eki 16, 2019 11:13 pm

Hayırlısı olsun sayın aytaç. Dediğiniz gibi belki yine dönersiniz Vitaracılar arasına. Paylaşımlarınızı zevkle takip ettik. İşlerinizde başarılar dilerim...

dozuysal
4*2

Çrş Kas 20, 2019 4:54 pm

1,5 iki senedir avrupada satışta olan makyajlı vitara çok geç bir şekilde bizde de satışa çıkıyor. Sadece tek bir motorla o da 1,4 turbo. Nerde 1,0 turbo? çok yazık. tek geri vites lambasıyla değiştirme gereksinimimi tamamen yok etti. hayırlısı olsun.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Çrş Kas 20, 2019 5:11 pm

dozuysal yazdı:
1,5 iki senedir avrupada satışta olan makyajlı vitara çok geç bir şekilde bizde de satışa çıkıyor. Sadece tek bir motorla o da 1,4 turbo. Nerde 1,0 turbo? çok yazık. tek geri vites lambasıyla değiştirme gereksinimimi tamamen yok etti. hayırlısı olsun.

Henüz detaylı incelemedim ama fiyatlara bakınca ilk gözüme çarpan, çift renk farkı 2018 modelde 2000 TL iken 2019 modelde 5000 TL olmuş  :shock:

https://www.suzuki.com.tr/tr/otomobil/fiyat-listesi.html

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On