Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

rhino
4*2

Re: Dingil torsiyon eğrilik sorunu

Prş Eki 03, 2019 1:20 pm

Çok teşekkürler faydalı bilgilendirme için. Bence kullanıcıların bunları bilmesine merkez ya da servisler falan şaşırıyorlardır. :D

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Prş Eki 03, 2019 1:44 pm

Köylü kurnazlığı yapan ve zekasını başka insanların üzerinde gören kişileri şaşırtmak vatandaşlık vazifemiz.

muziko
4*1

Prş Eki 03, 2019 10:01 pm

Çok güzel bir, paylaşım elinize sağlık. Bu kodu okumak için arabanın neresine bakmamız gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
alpingen
Moderatör

Pzt Eki 07, 2019 12:02 pm

Acaba bu işi Global'e taşımak adına, Japonya'ya veya Suzuki Avrupa'ya (Macarsitan) mail atmak işe yarar mı? Maile sizin elinizdeki evrağıda koyabiliriz.

Eski arabamda yaşadığım bir sorundan dolayı, TR'de çözemeyince Toyota Avrupa'ya (Hollanda'da) mail atımıştım, hemde Hollanda'da yaşan bir arkadaşımdan destek alarak Flamenkçe yazdım. Tam 3 sayfa.
gün sonra Toyota Türkiye'den üst düzey bir koordinatör aradı ve yaşadığım sorunu hemen çözdüler. 

Aynı hassasiyeti Suzuki Global gösterir mi bilmiyorum tabi. Aslında olayı abartıp, az daha kaza yapıyordum, aracın arkası kaydı vs vs. diye yazılabilir, ölümlü bir kaza olmadan olaya müdahale edilmesi gerekiyor vs 'de yazılabilir. (Allah korusun tabiki )

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Pzt Eki 07, 2019 1:08 pm

alpingen yazdı:
Acaba bu işi Global'e taşımak adına, Japonya'ya veya Suzuki Avrupa'ya (Macarsitan) mail atmak işe yarar mı? Maile sizin elinizdeki evrağıda koyabiliriz.

Eski arabamda yaşadığım bir sorundan dolayı, TR'de çözemeyince Toyota Avrupa'ya (Hollanda'da) mail atımıştım, hemde Hollanda'da yaşan bir arkadaşımdan destek alarak Flamenkçe yazdım. Tam 3 sayfa.
gün sonra Toyota Türkiye'den üst düzey bir koordinatör aradı ve yaşadığım sorunu hemen çözdüler. 

Aynı hassasiyeti Suzuki Global gösterir mi bilmiyorum tabi. Aslında olayı abartıp, az daha kaza yapıyordum, aracın arkası kaydı vs vs. diye yazılabilir, ölümlü bir kaza olmadan olaya müdahale edilmesi gerekiyor vs 'de yazılabilir. (Allah korusun tabiki )

Şöyle bir durum var hocam, Suzuki TR genel merkez durumun farkında ve bu şüphe ile servislere başvuran tüm araçlarda ölçüm yapılıp, ücretsiz şekilde değişim yapılıyor.
Garantisi bitmiş 2016 model araçları da mağdur etmiyorlar, değiştiriyorlar. Yani şu ana kadar distribütör ve servislerin olaya yaklaşımı olması gerektiği gibi, vazifelerini yapıyorlar.
Bunun yanında torsiyonlarda hiç sıkıntı yaşanmayan araçlarda mevcut, yani sıkıntı yaşanan araçların sayısı toplam satılan araçların yanında çok fazla değil, tüm araçları geri çağıracak kadar.
Yine de Suzuki TR Genel Merkez'den kurumsal bir bülten görsek iyi olur, belki servislere göndermişlerdir ama göndermiş olsalar muakkak açığa çıkardı. Off the record olarak gelen araçları ölçün, sıkıntı varsa değiştirin de demiş olabilirler.
Eğer konu ile ilgili tutumları değişir yada olayların şekli değişirse dediğiniz yönteme başvurulabilir.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
GZIP: On