Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

rhino
4*2

Re: Dingil torsiyon eğrilik sorunu

Prş Eki 03, 2019 1:20 pm

Çok teşekkürler faydalı bilgilendirme için. Bence kullanıcıların bunları bilmesine merkez ya da servisler falan şaşırıyorlardır. :D

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Prş Eki 03, 2019 1:44 pm

Köylü kurnazlığı yapan ve zekasını başka insanların üzerinde gören kişileri şaşırtmak vatandaşlık vazifemiz.

muziko
4*1

Prş Eki 03, 2019 10:01 pm

Çok güzel bir, paylaşım elinize sağlık. Bu kodu okumak için arabanın neresine bakmamız gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
alpingen
Moderatör

Pzt Eki 07, 2019 12:02 pm

Acaba bu işi Global'e taşımak adına, Japonya'ya veya Suzuki Avrupa'ya (Macarsitan) mail atmak işe yarar mı? Maile sizin elinizdeki evrağıda koyabiliriz.

Eski arabamda yaşadığım bir sorundan dolayı, TR'de çözemeyince Toyota Avrupa'ya (Hollanda'da) mail atımıştım, hemde Hollanda'da yaşan bir arkadaşımdan destek alarak Flamenkçe yazdım. Tam 3 sayfa.
gün sonra Toyota Türkiye'den üst düzey bir koordinatör aradı ve yaşadığım sorunu hemen çözdüler. 

Aynı hassasiyeti Suzuki Global gösterir mi bilmiyorum tabi. Aslında olayı abartıp, az daha kaza yapıyordum, aracın arkası kaydı vs vs. diye yazılabilir, ölümlü bir kaza olmadan olaya müdahale edilmesi gerekiyor vs 'de yazılabilir. (Allah korusun tabiki )

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Pzt Eki 07, 2019 1:08 pm

alpingen yazdı:
Acaba bu işi Global'e taşımak adına, Japonya'ya veya Suzuki Avrupa'ya (Macarsitan) mail atmak işe yarar mı? Maile sizin elinizdeki evrağıda koyabiliriz.

Eski arabamda yaşadığım bir sorundan dolayı, TR'de çözemeyince Toyota Avrupa'ya (Hollanda'da) mail atımıştım, hemde Hollanda'da yaşan bir arkadaşımdan destek alarak Flamenkçe yazdım. Tam 3 sayfa.
gün sonra Toyota Türkiye'den üst düzey bir koordinatör aradı ve yaşadığım sorunu hemen çözdüler. 

Aynı hassasiyeti Suzuki Global gösterir mi bilmiyorum tabi. Aslında olayı abartıp, az daha kaza yapıyordum, aracın arkası kaydı vs vs. diye yazılabilir, ölümlü bir kaza olmadan olaya müdahale edilmesi gerekiyor vs 'de yazılabilir. (Allah korusun tabiki )

Şöyle bir durum var hocam, Suzuki TR genel merkez durumun farkında ve bu şüphe ile servislere başvuran tüm araçlarda ölçüm yapılıp, ücretsiz şekilde değişim yapılıyor.
Garantisi bitmiş 2016 model araçları da mağdur etmiyorlar, değiştiriyorlar. Yani şu ana kadar distribütör ve servislerin olaya yaklaşımı olması gerektiği gibi, vazifelerini yapıyorlar.
Bunun yanında torsiyonlarda hiç sıkıntı yaşanmayan araçlarda mevcut, yani sıkıntı yaşanan araçların sayısı toplam satılan araçların yanında çok fazla değil, tüm araçları geri çağıracak kadar.
Yine de Suzuki TR Genel Merkez'den kurumsal bir bülten görsek iyi olur, belki servislere göndermişlerdir ama göndermiş olsalar muakkak açığa çıkardı. Off the record olarak gelen araçları ölçün, sıkıntı varsa değiştirin de demiş olabilirler.
Eğer konu ile ilgili tutumları değişir yada olayların şekli değişirse dediğiniz yönteme başvurulabilir.

Sermet
4*1

Çrş Kas 06, 2019 2:05 pm

Bende dün 1.4s 4x4 aracimin kış lastiklerini taktirdim, lastikci yazlik lastiklerde azda olsa dengesiz bir aşınma olduğunu ve rotcuya gitmemi söyledi, arka jantin birindede cok az yamukluk var dedi, soluğu rotcuda aldım, oda arka tekerleklerin yamuk olduğunu, arabanin şasesinde yamukluk olabileceğini söyleyip beni bir şasiciye yönlendirdi. Yok daha neler deyip eve geldim, forumu biraz karıştırınca konuyla ilgili nerdeyse bütün yorumları okuyup sayenizde aydinladik, sonra servisi arayıp durumu anlatınca, ''gelin bakalım'' dediler, himmm dedim tamam içim rahatladı, bugun sabahtan servise gittim ordan anlasmali oldukları rotcuya gonderdiler, rotcudaki yarım saatim anlatılmaz yaşanır, önce rotcudan geri geri çıkan arac nerdeyse arabama çarpıyordu, sonra rotcudaki ustaya durumu anlatırken, bana demezmi = senin kışlık lastiklerin bu arabaya uyumlu değil, arabaya çok zarar verir, sen bunları çıkmamı aldın, sen az bekle şu arabalrin isi bitsin senin arabayi alicam. deyip gitti, ulan harbidende lastikleri geçen sezon başında ikinci el cok temiz çok az kullanılmış almıştım,.. aha dedim adam lastikleri bahane edip sorunu lastiklere aticak, sonra tesadüfen rotcuya suzuki'nin servis sorumlusu geldi, ikisi beraber benim arabaya bakıp konuştular, eyvah dedim planı kurdular, bide nisanda arabama arkadan çarpmışlardi tampon değişip bagaj kapağıda biraz işlem gördü. Benim sigortacı kaskoyu yaptırırken suzuki çorlu bayinin anlaşması oldugunu söylemişti (axa sigorta) meğerse yokmuş aracı güvenilir bir yerde servis dışında yaptırdım, dedim şimdi bu kazayı da anlayıp bahane ederlerse uğraş dur bunlarla... Bu arada beklerken kahve ikram ettiler kafa okadar gitmişki benim, kahveyi ikram edilen tepsi ile almaya kalktım, neyse sıra bana geldi, rotcu başladı saymaya yok bu kışlıklar bu araca göre değilmiş, aracı mahvedermis, otomatik sanjimani bitirirmis, ulan adam lastigin markasını deseninimi beğenmedi acaba petlas yani öyle adi birşey değil, niye dedim,,, lastiklerin ebati orijinalinden farklıyımismismis,,,, yooo dedim birebir ayni ölçü diyorum adam inanmıyor, ben netten bulup kanıtlamaya çalışırken, servis sorumlulusunu aradı, adam gelip onaylayınca ikna oldu, neyse yaptı ölçümleri, ekranın karşısında servis sorumlusu ile biraz konuştuktan sonra arkalarin yamuk olduğunu söyledi, suzukinun servis sorumlusu '' tamam garantiden yaparız diyince ohhh dedim Allah'a şükürler olsun.. Siparişi geçtiler 20-25 güne parça gelince haber vereceklermiş.

Kullanıcı avatarı
emreskopi
4*1
İletişim:

Çrş Kas 06, 2019 2:59 pm

Merhaba. Ben de aracımı ikinci el alım öncesi soktuğum ekspertizdeki verilere dayanarak bu durumdan şüpheleniyorum. Henüz vaktim olup rota gitmedim. Konu hakkında bilgi sahibi olmadan önce rot ayarlarındaki bir bozukluk ve basit bir iş gibi düşündüm. Aracım en az yarım yıl daha garanti kapsamında. Ancak eğer olur da 3 yılı doldurursam ve parçalar araç garantisi dışında mı değerlendirilir sizce? Sonuçta bu bir üretim hatasıysa ve keşfedilmesi yıllar alacaksa garantiye yetişmesi mümkün değil ve Suzuki sorumluluğunda olmalı.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Çrş Kas 06, 2019 5:44 pm

emreskopi yazdı:
Merhaba. Ben de aracımı ikinci el alım öncesi soktuğum ekspertizdeki verilere dayanarak bu durumdan şüpheleniyorum. Henüz vaktim olup rota gitmedim. Konu hakkında bilgi sahibi olmadan önce rot ayarlarındaki bir bozukluk ve basit bir iş gibi düşündüm. Aracım en az yarım yıl daha garanti kapsamında. Ancak eğer olur da 3 yılı doldurursam ve parçalar araç garantisi dışında mı değerlendirilir sizce? Sonuçta bu bir üretim hatasıysa ve keşfedilmesi yıllar alacaksa garantiye yetişmesi mümkün değil ve Suzuki sorumluluğunda olmalı.

En iyisi garantiniz dolmadan servise götürüp baktırın. Bu arada multimedya cihazınıza uygulama yükleme sorununu aşabildiniz mi? Size epey detaylı yazmıştım ilgili başlıkta ama sizden bir dönüş olmadı.

Kullanıcı avatarı
emreskopi
4*1
İletişim:

Çrş Kas 06, 2019 6:32 pm

İlginize teşekkür ederim. Gelişme olmadı. İlgili konuya cevaplıyorum.

Kullanıcı avatarı
jayjaybk
4*1
İletişim:

Sal Ara 03, 2019 10:43 am

Estergon yazdı:
mksahin yazdı:
Arkadaşlar merhaba. Servislerde bu konunun tespiti anladığım kadarıyla garantisi dolmuş araçlar için ücretli. Peki sorunlu çıkan garantisi dolmuş araçlar için parça değişimi de ücretli mi olacak? Bilen var mı? Sonuçta az sayıda da olsa benimki gibi 2015 model araçların (ve 2016 modellerin bir kısmının) garantisi dolmuş durumda.

Garantili araçlar için de ücret alıyorlar benim araç 2018 bende tespit için ücret ödedim...garantisi dolmuş araçlar için ise face Suzuki grubunda Nurettin bey genel merkez ile görüşmüştü ...ne olur bilinmez ama takibi yapılıyor hala...sizin gibi bekleyenlerde var...

Merhabalar, ölçüm sonucunda torsiyonda bir problem yok ise ölçüm ücreti alıyorlar.
Torsiyonda problem var ise ücret almadan değişimini yapıyorlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir
GZIP: On