Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: 45.000km Servis, bakım

Pzt Eyl 30, 2019 1:36 pm

mantarman yazdı:
Merhaba,
2 hafta önce(23 Eylül 2019) Ankara Tecimeroğlunda 45bin bakımı yaptırdım. 
Normal bakımın dışında torsiyon eğriliği olup olmadığını öğrenmek için serviste rot balans yapıldı ve bununda ücreti fiyata eklendi. 
Arabayı ikinci el olarak yeni aldığım için 45bin bakımında gerekli olmadığı halde hava filtresini de kendi isteğimle değiştirdim.
Toplam fatura tutarı kdv dahil 1102TL. 
Bundan 236TL hava filtresi ve 120TL rot balans ücretini çıkarırsak 45bin bakımı kdv dahil 719TL diyebiliriz.
Not: araç 1.4s 4x4

Hayırlı olsun bakımınız, torsiyon ölçümüden bir sorun çıkmamış demek ki tutarı talep etmişler.
elinizde rapor varsa buraya yükleyebilirsiniz, kontrol etmiş oluruz.

mantarman
4*1

Pzt Eyl 30, 2019 2:27 pm

Teşekkürler. Rot balans raporu vermediler ancak kabul edilen sınırın içinde olduğunu söylediler. 

Açıkçası kışın kendi lastikcimde lastik değişimi yaparken bir de onlarda test ettirmeyi düşünüyorum :)

dozuysal
4*3

Cmt Kas 16, 2019 8:01 pm

Tuğmaner özelinde mi yoksa Suzuki toptan cıvıttı mı bilmiyorum ama Fitreler önceden yabancı iken şimdi Hatay yapımı Fil filtre olmuş. O zaman fiyatlar yarıya yarıya insin kardeşim. hem dandikleştiriceksin hem ucuzlatmayacaksın. Öperler öyle ticareti. Koşuyoluna gidip filtre almak istediğimi söyleyeceğim. yabancı filtreleri verirlerse il Ticaret müdürlüğüne şikayet dilekçemi vereceğim Suzuki merkeze bildirmek işe yaramaz çünkü servislere karışmıyoruz yaklaşımı var. 

dozuysal
4*3

Cmt Kas 16, 2019 8:03 pm

Ön balataları değiştirmediğimi belirteyim. bakan kişi 3-4 bin daha gider dedi. uzun yıllara dayanan deneyimlerime göre söyleneni 4 le çarparım benim kullanım tarzımda. 60 binde değiştiririm büyük ihtimal

Kullanıcı avatarı
jayjaybk
4*1
İletişim:

Sal Ara 03, 2019 10:38 am

mantarman yazdı:
Teşekkürler. Rot balans raporu vermediler ancak kabul edilen sınırın içinde olduğunu söylediler. 

Açıkçası kışın kendi lastikcimde lastik değişimi yaparken bir de onlarda test ettirmeyi düşünüyorum :)

Merhaba,  torsiyon ölçüm raporunu banada vermediler. Suzuki resmi sitenden "Bize Ulaşın" formunu rapor talebi belirterek doldurdum.
Ölçüm yapılan servis tarafından bana ulaşıldı ve raporu mail adresime gönderdiler. bilginize 
https://www.suzuki.com.tr/tr/otomobil/bize-ulasin.html

campos67
4*1

Pzt Ara 09, 2019 9:19 pm

dozuysal yazdı:
Tuğmaner özelinde mi yoksa Suzuki toptan cıvıttı mı bilmiyorum ama Fitreler önceden yabancı iken şimdi Hatay yapımı Fil filtre olmuş. O zaman fiyatlar yarıya yarıya insin kardeşim. hem dandikleştiriceksin hem ucuzlatmayacaksın. Öperler öyle ticareti. Koşuyoluna gidip filtre almak istediğimi söyleyeceğim. yabancı filtreleri verirlerse il Ticaret müdürlüğüne şikayet dilekçemi vereceğim Suzuki merkeze bildirmek işe yaramaz çünkü servislere karışmıyoruz yaklaşımı var. 

Merhaba hocam, benim de aracin 15000 KM bakimi geliyor seneden dolayi. Yil sonuna kadar Tugmanerde yapilacak. Soylediginiz filtrelere baktim polen ve yag filtresi 25 TL gibi fiyatlari var... kaliteleri nasildir bilmiyorum ama umarim farkli bir marka takarlar. Bakima ne kadar icret odediniz?

dozuysal
4*3

Sal Ara 10, 2019 9:30 pm

campos67 yazdı:
dozuysal yazdı:

Merhaba hocam, benim de aracin 15000 KM bakimi geliyor seneden dolayi. Yil sonuna kadar Tugmanerde yapilacak. Soylediginiz filtrelere baktim polen ve yag filtresi 25 TL gibi fiyatlari var... kaliteleri nasildir bilmiyorum ama umarim farkli bir marka takarlar. Bakima ne kadar icret odediniz?

yağ benden olmak üzere 650 ödedim. 45.000 km deki Fren hidroliği değişimi ve onun ekstra işçiliklerinden dolayı bu fiyat oldu 15 bin bakımında siz yağı kendiniz götürürseniz bu kadar ödememelisiniz.

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: 45.000 KM Bakım - Servis Paylaşımlar

Prş Şub 20, 2020 12:00 pm

Arkadaşlar, bakım tablosunda 45.000 km bakımında Fren Sıvısı (fren hidroliği) D olarak işaretlenmiş yani kontrol et, gerekli ise değiştir.
Fakat bu konudaki faturalara baktıgımda kimsenin değişmemiş.
Malum 31 Mart 2020'ye kadar bi kampanya var, aracı 44.000 km'de bakıma götürebilirim, geçen bi servisten teklif istedim bana 1.100 TL fiyat verdi  :lol:

Birde kampanya kapsamında %16 indirimli haliyle, fren hidroligi felan yazmışlar 120 TL, motor yağına 300 TL'ye yakın yazmışlar. Neyse eyvallah dedim ilgilenmedim.

simdi neden fren hidroligi sizlerde degismedi biliyor musunuz? bende de bi sıkıntı oldugunu düşünmüyorum ama aklıma takıldı.

birde güncel 45.000 km bakımı yaptıran var mı fiyat bilgisi verebilir mi servis ismi ile beraber?

dozuysal
4*3

Prş Şub 20, 2020 1:50 pm

kvadankpakal yazdı:
Arkadaşlar, bakım tablosunda 45.000 km bakımında Fren Sıvısı (fren hidroliği) D olarak işaretlenmiş yani kontrol et, gerekli ise değiştir.
Fakat bu konudaki faturalara baktıgımda kimsenin değişmemiş.
Malum 31 Mart 2020'ye kadar bi kampanya var, aracı 44.000 km'de bakıma götürebilirim, geçen bi servisten teklif istedim bana 1.100 TL fiyat verdi  :lol:

Birde kampanya kapsamında %16 indirimli haliyle, fren hidroligi felan yazmışlar 120 TL, motor yağına 300 TL'ye yakın yazmışlar. Neyse eyvallah dedim ilgilenmedim.

simdi neden fren hidroligi sizlerde degismedi biliyor musunuz? bende de bi sıkıntı oldugunu düşünmüyorum ama aklıma takıldı.

birde güncel 45.000 km bakımı yaptıran var mı fiyat bilgisi verebilir mi servis ismi ile beraber?

Benim 45 te fren hidrolik değişti. D değiş demek K kontrol et. D de gerekli değil değişmiyorum deme şansı çok az. Fren tutmazsa hesabını veremez. inisiyatif alamaz. Riske girmez, değiştirir geçer.

mantarman
4*1

Prş Şub 20, 2020 3:42 pm

Benim de 45bin'de fren hidroliğim değişti.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir
GZIP: On