Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Re: 3. Nesil multimedia

Cum May 03, 2019 2:40 am

ali88murat yazdı:
Merhaha,  2018 suzuki swift deki daichi app yüklemem için ne gerekiyor, yardımcı olurmusunuz.

Processor type 
QuadCore-T3

Android Sürümü
6.0.1

MCU Sürümü
T5.3.19-11-00-453101-181107-0399

Sistem Sürümü
V8.2.3_20181122.135359_KED-0399-i145

Sizin araç Swift'miş, şimdi farkettim. Ama yine de bahsettiğim başlıktaki yöntemi denediniz mi? O başlıkta bilinen tüm şifreler de var. Eğer hepsini denediniz ve olmadıysa muhtemelen sizin cihaz daha yeni bir model.
Daichi muhtemelen farklı zamanlarda farklı modeller tedarik ediyor olabilir Çin'den. Mesela benim cihaz 2. nesil ve Android 4.4 sürümü, 1 GB RAM, 16 GB dahili depolama. 3. nesil cihazlar da sanıyorum aynı özelliklere sahip ama işlemcisi farklı (biraz daha hızlı galiba). Sizinkinde farkettiğim önemli bir değişiklik Android 6.0 olması. RAM ve dahili depolama kaç GB sizin cihazda? Muhtemelen aynı şekilde 1/16 GB olarak tedarik etmişlerdir maliyeti düşürmek için. Eğer 2 GB RAM varsa harici uygulama yüklememek için hiç bir sebep yok (tabi şifreyi bulabilirseniz), garanti konusu hariç.
En son mksahin tarafından Prş Eyl 05, 2019 11:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ali88murat
4*1

Cum May 03, 2019 10:52 pm

mksahin yazdı:
ali88murat yazdı:
Merhaha,  2018 suzuki swift deki daichi app yüklemem için ne gerekiyor, yardımcı olurmusunuz.

Processor type 
QuadCore-T3

Android Sürümü
6.0.1

MCU Sürümü
T5.3.19-11-00-453101-181107-0399

Sistem Sürümü
V8.2.3_20181122.135359_KED-0399-i145

Sizin araç Swift'miş, şimdi farkettim. Ama yine de bahsettiğim başlıktaki yöntemi denediniz mi? O başlıkta bilinen tüm şifreler de var. Eğer hepsini denediniz ve olmadıysa muhtemelen sizin cihaz daha yeni bir model.
Daichi muhtemelen farklı zamanlarda farklı modeller tedarik ediyor olabilir Çin'den. Mesela benim cihaz 2. nesil ve Android 4.4 sürümü, 1 GB RAM, 8 GB dahili depolama. 3. nesil cihazlar da sanıyorum aynı özelliklere sahip ama işlemcisi farklı (biraz daha hızlı galiba). Sizinkinde farkettiğim önemli bir değişiklik Android 6.0 olması. RAM ve dahili depolama kaç GB sizin cihazda? Muhtemelen aynı şekilde 1/8 GB olarak tedarik etmişlerdir maliyeti düşürmek için. Eğer 2 GB RAM varsa harici uygulama yüklememek için hiç bir sebep yok (tabi şifreyi bulabilirseniz), garanti konusu hariç.

Merhaba developer şifresi  gerekiyor, zira extra setting görünmüyor, çin malı allwiner marka ile aynı cihaz paylaştıgınız şifreler ile malesef erişim sağlayamadım.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Cum May 03, 2019 11:58 pm

Daha önce yabancı bir forumda geliştirici (developer) ayarlarına girip "USB debug" özelliğini açmak için "john@tw-desktop" şifresi paylaşılmıştı. Benim cihazda bu şifre çalışıyor (gerçi Ekstra Ayarlar menüsü için değil, onun şifresi farklı bizde). Bir de bu şifreyi deneyin (tırnak işaretleri olmadan). Belki işe yarar.

Eğer çalışırsa, ancak cihazınızın RAM kapasitesi 1 GB ise tavsiyem Play Store'u aktive etmeyin, sistem sağlıklı çalışmıyor. Forumda anlatıldığı gibi uygulamaları APK olarak yükleyin. Ama RAM kapasitesi 2 GB veya üzerindeyse Play Store sorun olmayacaktır.

oXo
4*1

Cum May 10, 2019 11:32 am

Merhabalar.
Birkaç gün önce 1.4 s alarak aranıza katıldım. 
Forumu incelediğimde multimedya ile ilgili hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünerek üzülmüştüm. Ancak biraz uğraştığımda android tefonumu kolaylıkla multimedyaya bağlayabildim. Şu an telefonumdaki tüm uygulamaları araç üzerinde kullanabilmekteyim. Bu mümkünken multimedya sistemini kırmaya, uygulama yükleyerek garantisini sıkıntıya sokmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim. 
Selamlar.

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Cum May 10, 2019 11:38 am

oXo yazdı:
Merhabalar.
Forumu incelediğimde multimedya ile ilgili hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünerek üzülmüştüm. Ancak biraz uğraştığımda android tefonumu kolaylıkla multimedyaya bağlayabildim. Şu an telefonumdaki tüm uygulamaları araç üzerinde kullanabilmekteyim. Bu mümkünken multimedya sistemini kırmaya, uygulama yükleyerek garantisini sıkıntıya sokmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olabilirim. 
Selamlar.

Merhaba.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz.
Aracınızı sıfır aldığınızı düşünerek, sizde 3. nesil cihaz olduğu anlaşılıyor. Bu cihazlar ile 2016-2017 model Vitara'larda kullanılan multimedyalar farklı. Bu yüzden zaman içinde kullanıcılar alternatif çözümler geliştirmek zorunda kaldılar.
Benim araçta da 3. nesil var, bende uğraşmıyorum artık cihaz ile. Basit şekilde kullanıyorum. Cihaz çok kuvvetli değil donanım olarak.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*2

Çrş May 15, 2019 12:28 pm

oXo yazdı:
Merhabalar.
Selamlar.

hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz.
nasıl yaptığınızı kısaca anlatabilir misiniz?

zgenc84
4*1

Çrş Haz 26, 2019 1:38 pm

Merhaba  bende 1.4 s alarak katıldım aranıza , Akın beyin paylaşımlarıyla multimedya işlemlerim daha kolay oldu teşekkürler.  Dosya yöneticisine girdiğimiz de  Favoriler kısmında   sol tarafta  video yazan yere tıkladığımızda  direk youtube açılıyor eğer vifi den bağlı iseniz  istediğiniz  istediğiniz gibi kullanıyorsunuz
 Benim yapamadığım ise  şifre girip  extra ayarlardan  tık işaretini kaldırdığım halde  uygulama kurarken  İnstallation is Disable yazıyor   flash disk e apk indirip denedim  yine olmuyor..
Wifi bağlantısı varken  ekranda google den  google play a  girip  uygulama indir dediğimde  tablete değil telefona indirip kuruyor  yeni bir  google play hesabı açtım  onla denediğimde ise herhangi bir telefonla ilişkilendirilmemiş bu hesap diyor ve yükleme hiç aktif olmuyor
 umarım kafa karıştırıcı anlatmamışımdır :)

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Pzt Eyl 02, 2019 5:07 pm

3. nesil multimedya da radyo frekanslarını kaydediyorum fakat sadece frekanslar gözüküyor, radyo isimleri gözükmüyor neden acaba?

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Cum Eyl 06, 2019 12:06 am

kvadankpakal yazdı:
3. nesil multimedya da radyo frekanslarını kaydediyorum fakat sadece frekanslar gözüküyor, radyo isimleri gözükmüyor neden acaba?

Benim cihaz 2. nesil ama radyo istasyonlarını isimleriyle kaydetme işi bende de sorunlu. Bazı istasyonları hafıza kutularına sürükleyerek istasyon ismiyle kaydedebiliyorum (istasyonun RDS ismi görünüyorsa tabi). Ama bazı istasyonlarda ismi kaydetmiyor sadece sayısal frekansı kaydediyor. Bazen hafıza kutusunun üstüne basılı tutarak ismi güncelleyebiiyorum ama bazen bu da olmuyor. Sonra başka bir zaman bu şekilde isimle kaydedilemeyen bir istasyonu tekrar denediğimde oluyor, vs. vs... Anlayacağınız oldukça tutarsız çalışıyor bu işlem.

Hatta daha enteresanı, benim cihazda her band için (FM1, FM2, AM) 12 adet hafıza varken (6'lı 2 grup halinde, kaydırarak bir gruptan diğerine geçilebiliyor), bir gün radyo dinlerken cihaz takıldı, Güç (PWR) düğmesi de tepki vermiyordu. RST deliğine bir kalem ucuyla bastırarak cihazı resetledim (bu işlem uygulamalarınızı, verilerinizi, vs. etkilemiyor, takılan cihazı kapayıp açmış gibi oluyorsunuz). Cihaz kendine geldiğinde radyomda bu sefer her band için 18 adet hafıza göründü (6'lı 3 grup halinde), 12 tanesi benim daha önce ayarladığım şekilde, yeni gelen 6 tanesi 87.5 şeklinde ilk frekansa ayarlı olarak. Nasıl oldu halen anlamış değilim ama şimdilik bir sorun yok, sadece radyonun istasyon kayıt hafızası artmış durumda :)

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*2

Pzt Eyl 09, 2019 2:12 pm

kvadankpakal yazdı:

Ben ekranda kanal ismi varken basılı tutuyorum, ismiyle kaydediyor. Sonra bakıyorum yine değişmiş ???

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 2 misafir
GZIP: On