Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

zgenc84
4*1
Başlık Yazar

Yeni Vitara alsam mı/almasam mı ve aldıktan sonrası

Cum Ağu 02, 2019 3:37 pm

.

En son zgenc84 tarafından Cum Ağu 16, 2019 4:24 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Re: Yeni Vitara alsam mı/almasam mı ve aldıktan sonrası

Cum Ağu 02, 2019 4:20 pm

çok güzel ve dolu bir inceleme yazmışsınız, elinize sağlık.
Güzel günlerde kullanın, kazasız belasız.

Hemen ön karter saç koruma almanızı tavsiye ederim 300 - 350 TL fiyatı var, servisin taktığı ile aynı malzeme. Piyasada bulunuyor, madem araziye giriyorsunuz kesinlikle ihtiyacınız olacaktır.

Bir de yazınız uzun oldugu için takibi zor, paragraflara boşluk yapsaydınız daha rahat takip ederdik :)

rhino
4*2

Cum Ağu 02, 2019 5:48 pm

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun. Doğru bir seçim yapmışsınız. Ben de dağ, tepe, arazi, taşlık ya da bozuk yola arada sırada giriyorum ve karter koruma taktırdım bu sebeple.
Bu arada depo 47 litre ve benim hesabıma göre 5 litre kaldığında ışığı yakıyor gibi.
Ön-arka bar olayını da tam sizin bahsettiğiniz arazide yaklaşma uzaklaşma açıları daralmasın diye tercih etmemiştim.
Stop etmeden önce vitesi N konumuna almak gerekliliği yok sanırım, zira kullanma kılavuzunda da bu yönde bir tavsiye yok. Ama bu şekilde kullanmanızda da bir sakınca yok tabi. Tekrardan hayırlı olsun.

ersinguven
4*2

Prş Ağu 08, 2019 3:38 pm

Aracınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Mod'larla ilgili olarak kullanım kılavuzunda nasıl kullanılacağı belirtilmiştir. Ayrıca turbo şarjla ilgili bölümü de ekliyorum.

[img]<a%20href=[/img]Resim" />

cihanistan
4*1

Cmt Ağu 24, 2019 4:58 pm

Herkese merhabalar, bir hafta için de 1.4 vitara almak üzereyim. Üzereyim diyorum çünkü bugün birkaç arabanın test sürüşünü yaptım ve karar vermek gerçeken çok zor. vitaranın benim açımdan en büyük artısı fiyat kalite dengesi. aynı donanım 4x4 farklı araçlarda 250bin liralara yaklaşılıyor. Ama tabi bu sefer de ultra kalite hissi arabalara geçilmiş oluyor :) sizden ricam kararımı daha da netleştirmem adına yardımcı olmanız. Öncelikle bugünün şartlarında 162bin lira fiyat aldım çift renk modeli için, sizce nasıl? 2. eli çok yavaş mı? olur da değiştireyim dersem satışta zorlanır mıyım ve kaybım çok olur mu? Teşekkürler

Mephwill
4*1

Pzr Ağu 25, 2019 11:28 am

Merhaba, ben 2017 1.6 benzinli vitara kullanıyorum yaklaşık 60bin km yol yaptım aracımla. Önceki aracım leon st 1.6tdi olduğu için halen uzun yolda alışmakta zorlanıyorum ağır kalıyor sollamalarda rampada ama 1.4 turbo olanlarda bu sıkıntının daha az olacağını düşünüyorum. Bu zamana kadar arabada tek sıkıntım multimedya ile oldu, kalan herşeyinden gayet memnunum. Güvenlik, virajlarda tepkisi, frenlemede kontrolün kaybolmaması, aracın nispeten yüksek oluşu benim için büyük artılar. Yakıt tüketimi de makul geliyor benzinli araç olmasına rağmen 45lt ile 700km gidebiliyorum, tabi kullanıcıdan kullanıcıya değişir bu durum. 1.4te daha da ekonomik olacaktır araç. 4x4 moduyla ilgili hiç problem yaşamadım arazide 1 ve 2. Viteslerde çekişi oldukça iyi. Aracın 2. Eli 100-140bin arası olarak biliyorum yani olası bir satış durumunda kaybınız herhangi bir araçla aynı olacaktır diye düşünüyorum. Hayırlı olsun şimdiden. Aracı almaya kesin karar vermeden tekrar test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim.

dozuysal
4*2

Pzt Ağu 26, 2019 9:49 am

cihanistan yazdı:
Herkese merhabalar, bir hafta için de 1.4 vitara almak üzereyim. Üzereyim diyorum çünkü bugün birkaç arabanın test sürüşünü yaptım ve karar vermek gerçeken çok zor. vitaranın benim açımdan en büyük artısı fiyat kalite dengesi. aynı donanım 4x4 farklı araçlarda 250bin liralara yaklaşılıyor. Ama tabi bu sefer de ultra kalite hissi arabalara geçilmiş oluyor :) sizden ricam kararımı daha da netleştirmem adına yardımcı olmanız. Öncelikle bugünün şartlarında 162bin lira fiyat aldım çift renk modeli için, sizce nasıl? 2. eli çok yavaş mı? olur da değiştireyim dersem satışta zorlanır mıyım ve kaybım çok olur mu? Teşekkürler

Beğenmeyip değiştirmek isteyeceğinizi hiç sanmıyorum Sn. cihanistan. Değil 90.000; 150.000TL farka bile gerçekten farkedilebilir kalite hissi sunan bir araç yok bence. Misal CR-V.  Kaliteyi fark ettirebilecek araçlar için ilave 300-400 binler gerekiyor bence. Misal X3. Sözde rakibi sayılan, qashqai, kadjar, ateca, karoq, grandland, sportage, Kona, Vitara toplam f/p ına yaklaşamaz. İkinci eli ne yazık ki bir kaş kai, kia sportage kadar hızlı olmaz o da iş bilmez Türk tüketicisinden kaynaklı. Siz alın on senelerce binin onlar kaybettiklerinin farkındasızlığıyla yanıp kavrulsunlar...

cihanistan
4*1

Pzt Ağu 26, 2019 5:39 pm

Evet fiyat kalite olarak pişman etmeyeceği belli gibi. Yarın büyük ihtimalle kapora göndereceğim. Kol dayama için kararsız kaldım, ekstra 1500 edecek birşeye benzemiyor. Ama orası boş hiç olmaz :-) parası aynı bile olsa dışarıda çok daha kullanışlı ve yerinde sırıtmayacak bir ürün bulabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
kvadankpakal
4*2

Sal Ağu 27, 2019 9:21 am

cihanistan yazdı:
Evet fiyat kalite olarak pişman etmeyeceği belli gibi. Yarın büyük ihtimalle kapora göndereceğim. Kol dayama için kararsız kaldım, ekstra 1500 edecek birşeye benzemiyor. Ama orası boş hiç olmaz :-) parası aynı bile olsa dışarıda çok daha kullanışlı ve yerinde sırıtmayacak bir ürün bulabilir miyim?

1500 TL vermeyin, piyasada OEM olarak bulursunuz çok daha uyguna.
Elif Tuning firmasına bakın, vidalamadan felan tam uyumlu kolçak vardı onlarda. Piyasadan bakarsınız, içinize sinmezse o zaman gidip 1500 TL'ye kolçak alırsınız.
Hayırlı olsun.

rhino
4*2

Sal Ağu 27, 2019 9:40 am

Piyasada bulacağınız ile servisin taktığı çok farklı. Şu resimde göreceğiniz üzere koca bir parça değişiyor ve çıkan parçayı da bana geri verdiler. Kol dayamanın içinde de epey derin bir saklama alanı elde ediyorsunuz. Ben geçen sene aracı alırken taktırdım ve o zaman 1000 liraydı. O kadar para çıkarken o da aradan çıksın gitsin diye düşündüm. Pahalı ama dediğim gibi diğer her kol dayama ya geçmeli ya da başka bir sistemli. Bunda o kısım komple değişiyor.

https://7.allegroimg.com/original/0ca71 ... 31bc087587

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
GZIP: On