Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal, E.ONUR, mimleon

ali88murat
4*1
Başlık Yazar

Suzuki Swift beş para etmez multimedyası

Çrş May 01, 2019 11:21 am

2018 model Suzik swift sahibiyim araba genel olarak iyi, ama multimedia ekran olduğu iddia edilen ismi çin kendisi Türk, çin üretimli Daiichi ekran beş para etmez. Para verip aldığım cihaza bir şey yüklemiyorum, radyo dinlerken bir anda ses gidiyor. Suzuki Türkiyenin  yaptığı anlaşma neticesinde takılmış, cihaz developer şifresi koymuşlar, bir şey yüklenmiyor. Daichii diyor ki bir şey yüklenirse bozulurmuş. Samsung  telefon aldınız bir şey yüklenmiyor, Samsung diyor ki bozarsınız diye yükletmiyoruz böyle, hastalıkli bir anlayışa sahip marka. Suzuki global'e yazacağım bu rezilliğ bir çare bulacağım. Şikayet var sitesinden yazdım ne Daichii nede Suzuki Türkiye  dönmedi, adamlar Suzuki markasını kirletiyorlar. Suzuki Türkiyeni hangi vizyonun yönettiği belli oldu. Suzuki swift'i üstüne ekransız satsaydı daha iyi.

1. Aşağadaki bilgilere göre kaçıncı nesil bilen varmı?  
  2. developer olarak usb app yüklemek istiyorum şifre soruyor bilen var mı?
  3. allwiner marka çib cihazı ile aynı donanım sanırım bu konuda bilgisi olna var mı?
Processor type 
QuadCore-T3

Android Sürümü
6.0.1

MCU Sürümü
T5.3.19-11-00-453101-181107-0399

Sistem Sürümü
V8.2.3_20181122.135359_KED-0399-i145

angelmaker
4*1

Re: Suzuki Swift beş para etmez multimedyası

Cmt May 11, 2019 11:31 pm

Bugün aldığım yeni Suzuki Swift aracımda Android Auto veya Apple CarPlay kullanamayacağımı öğrenmek büyük hayal kırıklığı oldu. Daha önce test sürüşü yapmış olsam da multimedyayı detaylı incelememiştim. YouTube'dan bunun mümkün olduğu ile ilgili birçok video izlediğim için "olur herhalde" diye düşünmüştüm ancak gördüm ki benim Swift'imdeki multimedya o videodakilerden çok daha farklı, çok daha kullanışsız. Bahsettiğim videolara iki örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=69tQG8jGpNM
https://www.youtube.com/watch?v=FnDT3oi8AX8

Bir yolu var mı bu araçta Android Auto ve/veya Apple CarPlay kullanabilmenin?

ali88murat
4*1
Başlık Yazar

Cmt Tem 20, 2019 10:29 am

Suzuki swift'de kullanılam multimedya daiicgi marka ismi yabancı görünen bir marka, allwinner markanın en düşük modelini Türkiye suzuki bizlere layık görümüş, daiichi her yazılımsal olarak kilitlemiş, bir şey yüklenmiyor ekranı söküp uğraşabiliriz, internete arasanız farklı daha kaliteli custom rom'lar mevcut, benin android auto  çalıştırabiliyorum, spotify, google maps, tüm çağrıları  ekrana akatarıp kullanabiliyorum, youtube hariç her zaman olmasada çoğu zamanda sorunsuz bağlanıyor. Bu arabadaki tek pişmanlığım bu ekran böyle olduğunu bilsem almazdım. 

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Sal Tem 30, 2019 8:28 pm

Vitara'larda da benzer durum var. 2. nesil denen eski tiplerde APK dosyaları ile uygulama yüklenebiliyor. 3. nesil denen daha yeni cihazlarda ise şifre ile uygulama yükleme özelliği açılabiliyor bildiğim kadarıyla.

Android özellikli oto multimedya sistemleri gördüğüm kadarıyla hep Çin işi, bilinen büyük bir markanın (Sony, Pioneer, vs) böyle bir cihazı yok. Haliyle dışarıdan alacağınız benzer bir sistem de çok kaliteli olmayacaktır diye düşünüyorum. Ama daha yüksek işlemci ve RAM kapasiteli, daha yeni Android sürümü olan ve uygulama yükleme kısıtlaması olmayan cihazlar 1500-2500 TL arası satılıyor.

Diğer marka araçlarda gördüğüm ise Android olmayan (dolayısıyla üzerinde hiç bir değişiklik yapılamayan) ama kaliteli multimedya cihazları bulunuyor. Bunlar son dönemlerde Android Auto ve/veya Apple Car Play destekliyorlar. Dolayısıyla kendi telefonunuzu bu ekranlara yansıtabiliyorsunuz ama bu sistem her uygulamayı desteklemiyor anladığım kadarıyla.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
GZIP: On