Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: alpingen, kvadankpakal

IMAMIN-KAYIGI
4*1

Re: harita güncelleme

Cmt Ara 01, 2018 8:56 pm

Arkadaşlar multimedyanda ekran kararması ile ilgili sorunda daiichi firması bir arkadaşa harici uygulamalar kurudğu için plan storedan garanti kapsamı dışında tutuğuna dair servis bana bügün böyle bir bildirim yaptı. Bende bugün aynı sorun nedeniyle gittim Google haritaları ve YouTube uygulamasından başka uygulama kurmadım bugüne. Ve her iki uygulamayınca bir kere kullandım. Bu gün servis bana uygulama kurduğum için daiichi garanti dışı bıraka bilir dediler. Oysaki arabayı satın alırken bize böyle bir Bilgi verilmedi, kaldiki android sistem koyulan bir sette uygulama kurma diyemezsiniz. Bu telefon alıp telefona uygulama kurma garanti kapsamından çıkar demekle aynışey. 900 tl civarı masraf çıka bilir dediler yenisi garanti haricinde verilirse. Bende dava edeceğimi söyledim bu durumda. Garanti kapsamı dışında kalanınız ölçümü, yada harici uygulama kuruldu diye garanti kapsamı dışında bırakılabilirmi. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim 

sngmd
4*1

Sal Mar 19, 2019 8:57 am

Daha önce 1. ve 2. nesil multimedya sistemleri için harita güncellenmesi anlatılmış. 3. nesil sistemlerde micro SD kart olmadığı için güncelleme iGO Synctool uygulaması ile yapılıyor. Bir USB çubuk veya micro SD kart takılıp uygulama çalıştırılınca İGO verileri oraya aktarılıyor. Sonrasında bilgisayar üzerinde daha önce anlatıldığı gibi Naviextras uygulaması ile güncelleme ya da ek içerik alma işlemi bunlarla yapılabiliyor. İşlem tamamlandıktan sonra da yine iGO Synctool ile yeni veriler cihaza aktarılıyor. Nedense araçla verilen kitapçıkta bu konuyla ilgili bilgi verilmemiş. Daiichi Türkiye'ye eposta gönderince bu konudaki ayrıntılı açıklama içeren klavuzu gönderdiler.

dozuysal
4*2

Sal Mar 19, 2019 4:52 pm

Benim 2011 model Dell Marka lap topum var. Ve sadece SD card yuvası var. MicroSD aradım taradım bulamadım. Nvigasyonu servis güncelleyip bize veremiyor mu? Şu teknoloji ne uyuz bir şey ya. 2019 sonrası araçlarda cd çalamıyorsunuz. Bir dünya çok hoşuma giden cd im var ben onları ne yapacağım şimdi? tek tek usb ye mi atacağım. Eyy teknoloji geliştiren teknologlar. geliştirmeden önce bir sorun tüketicilere yaa huu. Eskilerin ücretsiz veya çok sembolik ücretlerle değiştirilip dönüştürülmesi hizmetlerinin verilmesi gerekir.  

biscana
4*2

Sal Mar 19, 2019 5:44 pm

dozuysal yazdı:
Benim 2011 model Dell Marka lap topum var. Ve sadece SD card yuvası var. MicroSD aradım taradım bulamadım. Nvigasyonu servis güncelleyip bize veremiyor mu? Şu teknoloji ne uyuz bir şey ya. 2019 sonrası araçlarda cd çalamıyorsunuz. Bir dünya çok hoşuma giden cd im var ben onları ne yapacağım şimdi? tek tek usb ye mi atacağım. Eyy teknoloji geliştiren teknologlar. geliştirmeden önce bir sorun tüketicilere yaa huu. Eskilerin ücretsiz veya çok sembolik ücretlerle değiştirilip dönüştürülmesi hizmetlerinin verilmesi gerekir.  

MicroSD kartları sd karta çeviren aparatlar var 5-10tl gibi fiyatlara bulabilirsiniz. 

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*2

Sal Mar 19, 2019 6:55 pm

biscana yazdı:
dozuysal yazdı:

MicroSD kartları sd karta çeviren aparatlar var 5-10tl gibi fiyatlara bulabilirsiniz. 

Bazı marka mikro SD kartlar adaptörüyle birlikte satılıyor zaten. CD'lerinizi de bir kerede okuyup MP3'e çeviren yazılımlar var. Ama bununla da uğraşmayıp bir çok şarkıyı internetten indirmek mümkün zaten. Teknoloji üreticileri eskileri dönüştürmekle uğraşmak yerine size yeni teknoloji satmak istiyorlar. Sistem böyle işliyor.

sngmd
4*1

Cmt Mar 23, 2019 1:23 pm

dozuysal yazdı:

Bir çok diz üstü bilgisayar modeli kullandım. Hiç birinde microSD yuvası yoktu. USB uyumlu ya da SD kart yuvası uyumlu adaptörler iş görüyor bunun için.

dozuysal
4*2

Cmt Mar 23, 2019 11:39 pm

sngmd yazdı:
dozuysal yazdı:

Bir çok diz üstü bilgisayar modeli kullandım. Hiç birinde microSD yuvası yoktu. USB uyumlu ya da SD kart yuvası uyumlu adaptörler iş görüyor bunun için.

Tamam da ben bi onu buna dönüştürüp sonra da bunu ona mı dönüştürmek zorundayım. SD den sonra micro SD yi kim icat etti kardeşim! bana sordular mı icat ederken! sormadılar. Sormadılarsa ben de dönüştürmek mecburiyetinde olmamalıyım. bana bu güncellemeyi ya servis ya daichi birileri yapıp vermeli. Tüketiciler bir şekilde adaptör madaptör, kendi çözümlerini buldukça üreticilerin keyfi gıcır. Ne verseler yutan bir tüketici olduktan sonra bende durmaksızın icat üstüne icat çıkarırım. Mangırları cukkalarım. Kabahat bizde. Bu ne kardeşim diye itiraz etmeyip e ne yapalım madem önümüze bu geldi ne yapıp edip kullanmanın yollarına bakalım demeyeceğiz.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*2

Prş Mar 28, 2019 5:04 pm

Şu adaptörle bu işi halledebilirsiniz
Resim

dozuysal
4*2

Pzr Nis 14, 2019 9:10 pm

2018 ekim verilerine haiz igo navigasyonu tesadüfen evde bulduğum adaptörle bedava güncelledim.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
GZIP: On