Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: mimleon, alpingen, E.ONUR

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*1
Başlık Yazar

Re: 3.Nesil Multimedya Cihaza Uygulama Yükleme

Pzt Şub 18, 2019 1:32 am

kvadankpakal yazdı:
akinkalayci yazdı:
Bu cihazda çözemediğim işlemlerden biri ekran açılışındaki uyarı yazısı. Hiçbir şekilde kapatmak için gerekli ayarı bulamadım. Ekstra ayarlar içinde iki başlık var, birisi LOGO AYARLARI, diğeri de DİNAMİK LOGO AYARLARI.

Bunlardan LOGO AYARLARI'nın Suzuki amblemi, DİNAMİK LOGO AYARLARI'nın ise bu uyarı yazısı ile ilgili olduğunu sanıyorum. Dinamik, çünkü TAMAM düğmesini tıklamanız gerekiyor ki ilerlesin.

Ancak her iki menüde de kayıtlı bir logo, dosya, vb. yok. Nasıl yaparız bulamadım.

evet şu olay da çözüldü mü çiçek gibi olacak.

Hocam nasıl oldu bilmiyorum ama yaklaşık 1 aydır giriş uyarısı ekrana gelmiyor :)

sngmd
4*1

Pzt Mar 11, 2019 6:33 pm

Sn. Akın Kalaycı öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Bir haftalık yeni Vitara kullanıcısı olarak çok yararlandım. Benim sorum 3. nesil multimedyada navigasyon güncellemesi hakkında. SD kartı görünür bir yerde değil bu versiyonda. O olmadan da Naviextras uygulamasında güncelleme yapmak mümkün görünmüyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*1
Başlık Yazar

Çrş Mar 13, 2019 9:19 pm

sngmd yazdı:
Sn. Akın Kalaycı öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Bir haftalık yeni Vitara kullanıcısı olarak çok yararlandım. Benim sorum 3. nesil multimedyada navigasyon güncellemesi hakkında. SD kartı görünür bir yerde değil bu versiyonda. O olmadan da Naviextras uygulamasında güncelleme yapmak mümkün görünmüyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Navigasyonu güncellemekle hiç uğraşmadım çünkü navigasyonunu beğenmedim, saçma bir uygulama. Yandex navi yükledim, çok daha kullanışlı, basit, hızlı, telefondan vb alışkınız, bulunduğunuz şehrin haritalarını da indirip offline kullanma şansınız var.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*1
Başlık Yazar

Çrş Mar 13, 2019 9:20 pm

sngmd yazdı:

Bu arada, aracınız da hayırlı olsun, kazasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

sngmd
4*1

Prş Mar 14, 2019 1:58 pm

akinkalayci yazdı:
sngmd yazdı:

Bu arada, aracınız da hayırlı olsun, kazasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Teşekkür ederim: Aynı dilekleri herkes için paylaşıyorum.

sngmd
4*1

Prş Mar 14, 2019 2:04 pm

akinkalayci yazdı:
sngmd yazdı:

Navigasyonu güncellemekle hiç uğraşmadım çünkü navigasyonunu beğenmedim, saçma bir uygulama. Yandex navi yükledim, çok daha kullanışlı, basit, hızlı, telefondan vb alışkınız, bulunduğunuz şehrin haritalarını da indirip offline kullanma şansınız var.

Daha önce kullandığım araçta da aynı navigasyon yazılımı (IGO) vardı. Zaten en yaygın kullanılan yazılım. Oradan aşinayım. Yurt içi kullanımda alternatif yöntem çok. Ben özellikle yurt dışında yararını gördüm. Orada GSM şebekesini kullanmak oldukça masraflı oluyor. Yandexi daha önceki mesajlarda tarifinize uygun olarak yükledim. Off-line harita hiç kullanmadım. Gerekirse onu deneyeceğim. 

sngmd
4*1

Sal Mar 19, 2019 9:06 am

Daiichi Türkiye'ye eposta ile harita güncellemesi hakkında bilgi talebi gönderdim. Ayrıntılı şekilde açıklama içeren bir broşür gönderdiler. İlgilenen olursa kısaca anlattığım mesaj ilgili başlık altında mevcut. Sanıyorum bu tür yazılımlarda üç yıl ücretsiz güncelleme hakkı var. Benim önerim yazılım kullanmıyor bile olsanız güncel tutmanız. Özellikle GSM şebekesinin yetersiz olduğu kırsal bölgelerde işinize yarayabilir.

Kullanıcı avatarı
akinkalayci
4*1
Başlık Yazar

Çrş Mar 20, 2019 10:32 am

sngmd yazdı:
akinkalayci yazdı:
sngmd yazdı:

Daha önce kullandığım araçta da aynı navigasyon yazılımı (IGO) vardı. Zaten en yaygın kullanılan yazılım. Oradan aşinayım. Yurt içi kullanımda alternatif yöntem çok. Ben özellikle yurt dışında yararını gördüm. Orada GSM şebekesini kullanmak oldukça masraflı oluyor. Yandexi daha önceki mesajlarda tarifinize uygun olarak yükledim. Off-line harita hiç kullanmadım. Gerekirse onu deneyeceğim. 

Yurtdışı için size farklı bir tavsiyede bulunayım, denemediyseniz bi bakmanız iyi olur. Yazılım MAPS.ME, açık adı ile MAPS WITH ME. Android yazılımı, cep telefonu ve tabletlerde az yer kaplayarak çalışıyor. Gitmek istediniz ülkenin offline haritasını, internet bağlantınız olan yerdeyken indiriyorsunuz. Haritada, gezginlere yönelik olarak neredeyse tüm konaklama yerleri (oteller, apartlar, hosteller, booking'deki kiralık evler, vb.), yeme içme yerleri, turistik mekanlar, ulaşım bilgileri mevcut. Bu kadar küçük yer kaplayarak bunu nasıl başarıyorlar hayret ama fazlasıyla yeterli.
Küçük yerlerde tek parça harita varken (örneğin Karadağ tek harita) daha büyük ülkeler parçalı olarak inebiliyor (Örneğin Yunanistan). Siz rotanızı oluşturunca uygulama, yolunuzun geçtiği parçaları size sorarak indiriyor, böylece yurtdışında internete bağlanmadan navigasyon ve haritayı kullanabiliyorsunuz. Dilerseniz Türkiye'den çıkmadan önce, veya gittiğinizde wifi olan bir yerde haritayı indirebilir/güncelleyebilirsiniz.
Ha bu yurt içinde kullanılamaz mı, tabii ki kullanılır ancak örneğin Yandex gibi anlık trafik verileri, kazalar, vb detayı alamazsınız.

sngmd
4*1

Cmt Mar 23, 2019 1:16 pm

Teşekkür ederim. Not aldım. Nisan ayı içinde bir Yunanistan’a gitme niyetim var. Denerim.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On