Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: mimleon, alpingen, E.ONUR

Hido
4*1
Başlık Yazar

DAİCHİ MULTİMEDYANIN GARANTİSİ YOK!

Cmt Ara 22, 2018 7:22 pm

2017 vitara S aracımda geri vitese alınca kameraya geçmeme sorunu yaşadım. Ekran suzuki logosu ile değil de android logosu ile açılmaya başladı. Yetkili servis cihazı Daichi’ye gönderdi. Gelen cevap çok ilginç “kullanıcı hatası”.Harici program yüklenmiş. Youtube yükledim ama kullanmayınca kaldırmıştım.Android işletim sistemi ve playstore yüklenmiş olarak aracı sat sonra sorumluluk kabul etme.Bu uyarıyı ne aracı satın alırken yaptılar ne de garanti şartlarında böyle bir şey var. Bu tür problemler yaşanmaya başlayınca sanırım 2018 model araçların garanti şartlarına ekleme yapmışlar. Bana anakart arızası olduğunu ve onarım bedelinin 840 TL olduğunu söylediler. Anakartı arızalanan cihaz nasıl çalışıyor anlamış değilim. Konuyu tüketici hakem heyetine taşıdım. Daha önce 5 farklı marka aracım olmuştu fakat hiç birinde böyle sorumsuzluk yaşamadım.Suzuki’de bu tablet sorunu kronikleşmiş.Daichi multimedya ile ilgili yığınla şikayete rastladım. Suzuki müşteri hizmetleri kesinlikle müşteri memnuniyetine önem vermiyor. Aracı aldığıma pişman ettiler.

Kullanıcı avatarı
mksahin
4*1

Re: DAİCHİ MULTİMEDYANIN GARANTİSİ YOK!

Cmt Ara 22, 2018 11:57 pm

Geçmiş olsun. Garanti süresi içinde bu şekilde davranmaları hoş değil. Benim cihazın garantisi bitti, o yüzden bir sıkıntı olursa kendi cebimden karşılama durumundayım ama forumdaki eski mesajları okuduğumda daha önce bu tip durumlarda daha ilgili davranıp cihazlarda ücretsiz onarım veya değişim yaptıklarını anlıyorum. Geçenlerde forumda başka bir arkadaş da benzer gerekçeyle (harici program yükleme) cihazının garanti dışı değerlendirilip onarım için para istendiğini belirtmişti. Belli ki son dönemde multimedya cihazın garanti politikasında değişikliğe gittiler. Umarım tüketici hakem heyetinden olumlu bir sonuç alırsınız.

Bunun dışında, eğer cihazınızın geri görüş kamerası dışında bir sorunu yoksa ve açılışta Android logosunun görünmesi sizi rahatsız ediyorsa açılış logosu şifreyle girilen Ekstra Ayarlar kısmından değiştirilebiliyor. Oradan tekrar Suzuki logosunu seçebilirsiniz. Bir de genel olarak sorunlar yaşıyorsanız fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Fabrika Ayarları şifresi Ekstra Ayarlar şifresinden farklı. Benim cihazda Fabrika Ayarları şifresi 7890. Yalnız Fabrika Ayarları'na geri dönüş yaptığınızda cihazda sonradan kurulan uygulamalar siliniyor. Bunların APK yedeğini almanızda fayda var. Internet'ten APK'sını bulabileceğiniz uygulamalar sorun değil ama "Kolay Bağlantı", "Vitara El Kitabı", "QuickPic", "iGO" ve "ES Dosya Yöneticisi" uygulamalarının mutlaka APK'sını yedekleyin. Çünkü bunlar sistem uygulaması gibi görünse de (ben öyle sanmıştım) fabrika ayarlarına geri dönüldüğünde siliniyor. "ES Dosya Yöneticisi" yerine herhangi bir dosya yöneticisi de kullanabilirsiniz ama diğer 4 uygulamayı internette bulmanız pek mümkün değil. Kolay gelsin...

74batu
4*1

Re: DAİCHİ MULTİMEDYANIN GARANTİSİ YOK!

Cum Şub 08, 2019 4:12 pm

Hido yazdı:
2017 vitara S aracımda geri vitese alınca kameraya geçmeme sorunu yaşadım. Ekran suzuki logosu ile değil de android logosu ile açılmaya başladı. Yetkili servis cihazı Daichi’ye gönderdi. Gelen cevap çok ilginç “kullanıcı hatası”.Harici program yüklenmiş. Youtube yükledim ama kullanmayınca kaldırmıştım.Android işletim sistemi ve playstore yüklenmiş olarak aracı sat sonra sorumluluk kabul etme.Bu uyarıyı ne aracı satın alırken yaptılar ne de garanti şartlarında böyle bir şey var. Bu tür problemler yaşanmaya başlayınca sanırım 2018 model araçların garanti şartlarına ekleme yapmışlar. Bana anakart arızası olduğunu ve onarım bedelinin 840 TL olduğunu söylediler. Anakartı arızalanan cihaz nasıl çalışıyor anlamış değilim. Konuyu tüketici hakem heyetine taşıdım. Daha önce 5 farklı marka aracım olmuştu fakat hiç birinde böyle sorumsuzluk yaşamadım.Suzuki’de bu tablet sorunu kronikleşmiş.Daichi multimedya ile ilgili yığınla şikayete rastladım. Suzuki müşteri hizmetleri kesinlikle müşteri memnuniyetine önem vermiyor. Aracı aldığıma pişman ettiler.

Sizin başınıza gelen olayın aynısı Ocak ayı içerisinde benim başıma geldi. Multimedya cihazını garanti kapsamı dışında bırakarak kullanıcı hatası diyerek benden yüklü miktarda para istediler. Ben de konuyu hakem heyetine taşımak istiyorum.Sizin olayınız sonuçlandı mı bilgi verirseniz çok memnum olurum. Teşekkürler...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On