Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: mimleon, alpingen, E.ONUR

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Allgrip
4*2

Re: 15.000 km Servis, bakım.....bilgiler, soru ve cevaplar

Cmt Haz 24, 2017 1:34 am

Merhaba,
Bahsettiğiniz uyarı, yüksek transmisyon yağ sıcaklığı uyarısı. Bir süre stop edin bekleyin düzelecektir.
Bkz.katalog 2.85

dozuysal
4*2

Cmt Haz 24, 2017 8:54 am

Hız sabitleyiciyi çok sık başlatıp devreden çıkardığım bir uzun yolculukta saat 02:30 da benim de başıma gelmişti. o saatte bir kaç vitara yol yardım telefon konuşmasından sonra geçtiğim bölgeye en yakın suzuki servisinden bir usta 03:30 da beni arayarak bilgilendirdi. 1 saatlik beklemenin sonunda uyarı ışığı sönmedi. ancak vardığım yerdeki 7-8 saatlik park sonrası sönmüştü. bir daha da bugüne kadar 14 aydır yanmadı. Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum

Kullanıcı avatarı
ramdener
4*1

Cmt Haz 24, 2017 2:00 pm

Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Dün gece 23.30 da ben de yol yardımı aradım, vites geçişlerinde sorun olmadığı için yola devam edebileceğimi, sorunun önemli olmadığını belirtti. Ben de eve gelip sabaha kadar bekledim. Yaklaşık 9 saatlik süre sonunda tekrar yandığını görünce servise gittim. Sonuç olarak hatayı sildiler. Sıcaklık sensörünün hassasiyet ayarından kaynaklanabiliyormuş, pek anlamıyorum ama öyle dediler :)

Allgrip
4*2

Pzr Haz 25, 2017 1:19 am

Servis ilginç bir cevap vermiş. Size verdikleri cevap kafamda bazı sorular yaratıyor:
1. Hatayı silmeleri, bir dahaki sefere gerçekten yüksek transmisyon yağ sıcaklığıyla karşılaştığınızda aracın sizi uyarmayacağı anlamına geliyor olabilir mi?
2. Sıcaklık sensörünün hassasiyet ayarı değişiyor mu? Fabrika çıkışları standart değil mi?
Bence servis bu olaya anlam veremedi.

Kullanıcı avatarı
ramdener
4*1

Pzt Haz 26, 2017 7:54 pm

Allgrip yazdı:
Servis ilginç bir cevap vermiş. Size verdikleri cevap kafamda bazı sorular yaratıyor:
1. Hatayı silmeleri, bir dahaki sefere gerçekten yüksek transmisyon yağ sıcaklığıyla karşılaştığınızda aracın sizi uyarmayacağı anlamına geliyor olabilir mi?
2. Sıcaklık sensörünün hassasiyet ayarı değişiyor mu? Fabrika çıkışları standart değil mi?
Bence servis bu olaya anlam veremedi.

İlk sorunuz için net bir cevap veremem tabi ki ama Ankara'da bulunduğum dönemlerde tanıdığım samimi olduğum ustalar, hata lambalarının bir daha yanmamak üzere söndürülemeyeceğini söylemişlerdi. Tabi ki yetkili servis ve onların kullandığı cihazda bir farklılık varsa onu bilemiyorum.
İkinci sorunuza gelince aslında bu bana da ilginç geldi çünkü bana verdikleri cevap şu şekildeydi: Araç sadece Türkiyeye değil başka ülkelere de ihraç ediliyor, Arabistan gibi. Gittiği ülkelere göre sensör ayarı yapılıyor diye cevap verdiler. Ama bu sonuçta transmisyon yağının sıcaklığını ölçüyor.
Sonuç olarak her ne kadar kendi servisleri de olsa pek güvenemiyorum. Çünkü bana araçta rodajı da olmaz demişlerdi ki ben rodajın olacağını düşünüyorum, kitabında bile yazıyor sonuçta
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir
GZIP: On