Suzuki Vitara Bilgilendirme Forumu

Moderatörler: mimleon, alpingen, E.ONUR

ACK
4*1

Re: Vitara GL+ & Vitara GLX & Vitara S

Prş Ara 08, 2016 12:53 am

2009 yılında 2003 model 77000 km VW Golf 4 otomatik vites araç almıştım.  Aracımın 13 yaşına gelmesi , arızalanmaların başlaması nedeniyle satmaya karar verdim. Araba piyasasını takip eden iş yerinden bir hocamızın tavsiyesi üzerine Ekim ayı başlarında arabayı inceledim. Bütçeme en uygun olması , aracımı yenileyecek olmam ve en önemlisi beklentimi karşılaması nedeniyle GL + 4x2 almaya karar verdim. Eski aracımı sattım. İlk önce test sürüşünü yaptıktan sonra ailem ile beraber giderek son kararı verdik. Beyaz renk almayı düşünürken bayide jantlarının da gri olması ve uyumlu gözükmesi nedeniyle galaksi gri  aldık. Anahtar teslimi 21 Ekimde 72.000 liraya teslim edildi. Hafta sonları kullandığım için 450 km yapabildim. İlk sıfır aracımın olması nedeniyle keyifle kullanıyorum. Bütün arkadaşlara kazasız sıkıntısız günler dilerim.

Neu
4*1

Pzt May 29, 2017 11:11 pm

2017 GL+ 4x4 sahibiyim.
Yasadigim sehirdisinda kalan bolgede, kisin yogun kar ve buzlanmaya bagli sert kosullardan dolayi binek araba ile  ciddi problemler yasiyordum (ise gidemedigim veya yolun acilmasini bekleyip cok gec gittigim oluyordu).
Yuksek, otomatik vites ve 4ceker bir arac almayi kafaya takmistim. Butce kisitliydi ve bu 3 maddeden odun vermeden butceme uyacak arac bakiyordum.
Bir gun caddede yeni Vitara'yi gordum. O ana kadar hic aklima gelmeyen bir secenekti dogrusu. Daha cok otomatik 4x4 dusterin cikmasini bekliyordum aslinda :) 
Fiyatini ve donanim ozelliklerini gorunce kafama yatti. Forumlari da okuyunca iyice netlesti.
Bayiye gidip ayni gun icerisinde hic tereddutsuz aldim :) Gayette memnunum ve tevsiye ederim ;)

birisi
4*1

Pzr Haz 18, 2017 1:34 am

Herkes uzun uzun yazmış. Yazmayı ve okumayı çok sevmediğim için sadece baştan bir kaç hikaye okuyabildim ve bende kısa yazacağım :)

İlk aracımı 2013'te sıfır kilometre dizel fiesta almıştım. 4 yıl ve 106bin km boyunca çok kahrımı çekti hakkı ödenmez. 2015 yılı sonunda yıl sonu kampanyalarından faydalanıp aracımı değiştirmek istedim. Fiestayı alırken araçlardan hiç anlamıyordum. Biraz kullanıp araçları öğrenmeye başlayınca uzak doğu araçlarına karşı bir ilgi oluşmaya başladı. O yüzden Mazda 3 ve i30 la test sürüşü yaptım. krediler hesaplattım ama imkanlar el vermedi ve kaldı. 2016 sonuna doğru yeni araç heveslerim yine kudurdu ve yeniden araştırmaya başladım. Nereden gördüm hatırlamıyorum ama vitara resmini gördüm. hemen araştırmaya başladım. 1.6 gl+ test sürüşüne gidip aracı yakından görünce bu aracı mutlaka almam lazım dedim. tabi imkanlar yüzünden yine kaldı. Kendimi biraz toparlayıp nisan ayında tekrar karar verdim fiyat araştırması pazarlıklar falan derken tüketici kredisi başvurusu yapmamla fiestayı internete koymam aynı anda oldu. ertesi gün fiestayada veda edince vitara mavi rengi ve ön ızgarasına hayran olduğun 1.6 glx almaya karar verdim. tabi arkadaş faktörü işin içine girince 1.6 glx almaya gidip turbo önemli diye 1.4s 4x4 için kaparo verip geri geldim. Bu akdar uzun uzun yazdım ama neyi neden seçtiğimi kısaca anlatayım.

Neden uzakdoğu araçları : Hangi arkadaşıma araç tavsiyesi sorsam alman araçlarını söylüyor. Alman araçlarından daha donanımlı uzak doğu araçları onlardan daha ucuz (Yeni i30 hariç). Neden fazla para ödeyeyimki
Neden Vitara: Bu fiyata bu kadar dolu bir suv başka bir modelde yok.
Neden Suv : Tamamen Vitara yüzünden. Düşünün i30 bakarken Suv araç aldım :)
Neden Turbo : Dizel araçtan inip atmosferik benzinli aracın düşük torkuna mahkum kalmak beni korkuttu. 
Neden 4x4 : Açıkcası tamamen hevesten ibaret. Fiesta ile memlekette tatilde veya yandex navigasyonun peşinden nerelerden geçtiğimi görseniz fiesta ne zaman 4x4 olmuş derdiniz. Yani 4x4 vitarayla neler yapabileceğimi düşünemiyorum :)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir
GZIP: On